آیت‌الله رمضانی: حضرت زهرا(س) بزرگترین الگوی ولایت‌پذیری است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه «معرفت و شناخت»، «محبت» و «اطاعت»، سه خصوصیت ولایت‌پذیری هستند، گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) برای عموم به ویژه دختران، زنان و مادران، بزرگترین الگوی ولایت‌پذیری است.
اشتراک گذاری
06 دی 1401
106 بازدید
کد مطلب : 5107

آیت‌الله «رضا رمضانی» شامگاه دوشنبه، ۵ دی ۱۴۰۱ در مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) که در مسجد جامع لوشان برگزار شد، با اشاره به حضور شهید گمنام در این مجلس، اظهار کرد: با وجود اینکه در ظاهر ما میزبان شهدا هستیم ولی در عالم معنا، شهدا میزبان ما هستند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به ولایت‌پذیری حضرت صدیقه طاهره(س) نسبت به مقام امیرالمومنین(ع) اشاره و تصریح کرد: امروزه ما باید از این ولایت‌پذیری به عنوان بزرگترین درس بهره‌مند شویم.
وی با اشاره به ابعاد مختلف شخصیتی حضرت زهرا(س) و ضرورت الگوبرداری از آن، تاکید کرد: حضرت زهرا(س) از یک جهت برای دختران و از سوی دیگر برای مادران و زنان جامعه الگویی کامل و جامع هستند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه پیامبر(ص) و حضرت خدیجه(س) در سخت‌ترین شرایط بهترین تربیت را نسبت به حضرت زهرا(س) داشتند، افزود: آن حضرت در سخت ترین شرایط به دنیا آمد و خود نیز در شرایط دشوار فرزندان خود را تربیت کرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) حتی در زمان‌هایی که علی(ع) حضور نداشت، فرزندان خود را با کمترین امکانات به بهترین شیوه تربیت کرد.

وی ابراز کرد: حضرت زهرا(س) نه تنها برای بانوان بلکه برای همه انسان‌ها به ویژه کسانی که مومنانه و با اعتقاد زندگی می‌کنند، یک الگوی کامل است.

آیت‌الله رمضانی بیان کرد: شخصیت حضرت فاطمه(س) آنقدر عظیم است که وقتی بر پیامبر(ص) وارد می‌شود، حضرت محمد(ص) تمام قد می‌ایستاد و به سمتش می‌رفت؛ این کاملترین تکریم از یک انسان است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به کنیه «ام‌ابیها» اشاره کرد و گفت: حضرت صدیقه طاهره(س) برای پدر، مادری می‌کرد و آرامش پیامبر(ص) و همسرش علی(ع) بود.

وی به محبت و ارادت حضرت زهرا(س) نسبت به امیرالمومنین(ع) اشاره و تاکید کرد: حضرت زهرا(س) دارای قدرت معنوی بودند که در روایات بسیاری به آن اشاره شده است.

آیت‌الله رمضانی در ادامه به خصوصیت و مقامات ولایت‌پذیری اشاره کرد و گفت: «معرفت و شناخت» نخستین خصوصیت ولایت‌پذیری است؛ هر چه معرفت و شناخت بیشتر باشد، ولایت پذیری بیشتر می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، نگاه حضرت قاسم(س) به شهادت را مورد اشاره قرار داد و گفت: معرفت سبب می‌شود تا شهادت در نگاه یک نوجوان سیزده ساله، شیرین‌تر از عسل باشد؛ معرفت نسبت به ولی خدا نیز باعث می‌شود، سختی‌ها قابل تحمل شود.

وی «محبت» را دومین خصوصیت ولایت‌پذیری برشمرد و تاکید کرد: هر چه معرفت بیشتر باشد، محبت هم بیشتر است.

آیت‌الله رمضانی افزود: محبت خداوند با محبت انسان‌ها بسیار متفاوت است؛ محبت الهی آتشی است که در دل و جان یک انسان مؤمن و عاشق قرار می‌گیرد و به کسانی که کنارش باشند هم منتقل می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان، سومین خصوصیت ولایت‌پذیری را «اطاعت» دانست و اذعان کرد: هر چه معرفت و محبت بیشتر باشد، اطاعت هم بیشتر می‌شود؛ انسان با داشتن این سه خصوصیت، دیگر خود را نمی‌بیند و فقط به ولی توجه می‌کند.

گفتی است، مراسم شب شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد جامع لوشان، با حضور شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس و وداع عزاداران فاطمی با این شهید، همراه بود.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.