آیت‌الله رمضانی: شهدای دفاع مقدس شاگردان مکتب امام خمینی(ره) بودند

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: در دفاع مقدس شهدایی بودند که به معنای واقعی، اول شهادت را درک کردند و بعد به مقام شهادت نائل آمدند.
اشتراک گذاری
18 بهمن 1401
80 بازدید
کد مطلب : 5287

مراسم پدران آسمانی با حضور فرزندان شهدا، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، استاندار قم، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و خادمان شهدا در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) قم برگزار شد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این مراسم اظهار داشت: دشمنان سعی داشتند جامعه بشری را به اشکال مختلف به بردگی بکشند اما امام رضوان الله جامعه بشری را از بردگی خلاص کرد و این مأموریت الهی را به احسن وجه انجام داد.

آیت الله «رضا رمضانی» با بیان اینکه برخی از شاگردان مکتب امام را در دفاع مقدس دیدیم، افزود: در دفاع مقدس شهدایی بودند که به معنای واقعی، اول شهادت را درک کردند و بعد به مقام شهادت نائل آمدند؛ چون این راه، راهی نیست که هرکس به راحتی بتواند آن را طی کند.

وی ادامه داد: از ویژگی های شاگردان امام خمینی(ره) اخلاص بود و در روایات آمده است “ألْاِخْلاصُ أعْلی فَوْزٍ” اخلاص، برترین پیروزى است.

استاندار قم در این مراسم ضمن تبریک فجر انقلاب اسلامی و اعیاد رجبیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: پیروزی انقلاب اسلامی مدیون خون‌های پاک شهدا و صبر و ایثار خانواده‌های معظم شهدا است.

«سید محمدتقی شاهچراغی» افزود: یاد و نام و راه شهدا باید در جامعه زنده بماند، نیاید راه شهدا فراموش شود، شهدا همواره زنده‌اند و بر اعمال ما ناظر هستند، این انقلاب با اقتدار استمرار خواهد داشت و به دست صاحب اصلی خود خواهد رسید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در این مراسم گفت: شهدا مردان نبرد جبهه‌های حق علیه باطل، مردان ایثارگر، شجاع، با ایمان، از خود گذشته، ولایت مدار و با بصیرت بودند.

حجت الاسلام «حسن هنرمند» افزود: کسانی که برای دفاع از دین، امنیت و آسایش همه فرزندان ایران سینه‌های خود را سپر گلوله‌های کین دشمنان کردند، اما نگذاشتن یک وجب از این خاک به دست دشمنان بیفتد.

وی عنوان کرد: امروز فرزندان شهدا، یادگاران آنان در سنگرهای علمی، فرهنگی، اجتماعی و.. ادامه دهندگان مسیر پدران آسمانی خویش و مروجان فرهنگ ایثار و شهادت هستند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.