آیت الله رمضانی: تخریب قبور ائمه بقیع قلوب همه مسلمانان را جریحه‌دار کرد/ عربستان سعودی با بازسازی بارگاه بقیع موافقت کند

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: هشتم شوال سالروز تخریب بارگاه ملکوتی و متبرک ائمه بقیع توسط وهابیت، روز تلخی است؛ عوامل وهابیت پس از تخریب بقیع به سمت کربلا رفتند و می خواستند شبیه این اتفاق را در کربلا انجام دهند که با مقاومت شیعیان روبرو شدند و به هدف خود نرسیدند.
اشتراک گذاری
09 اردیبهشت 1402
106 بازدید
کد مطلب : 5675

آیت الله «رضا رمضانی» ظهر امروز شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در جمع نمازگزاران و نیروهای مجمع جهانی اهل بیت(ع) قم اظهار داشت: مرجعیت علمی و معنوی ائمه(ع) را همه مذاهب پذیرفته اند؛ همه علمای اهل سنت همواره بر عظمت علمی و معنوی ائمه(ع) تأکید داشتند و تنها اختلاف درباره مرجعیت سیاسی بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با محکومیت تخریب قبور ائمه(ع) از سوی وهابیون گفت: نگاه افراطی در صورتی ظهور و تحقق پیدا می کند که قدرتی در کنار آن باشد. قدرتی که آل سعود در شبه جزیره عربستان به دست آورد و تقسیم کاری که در مباحث دینی و قدرت انجام دادند، باعث این اتفاق ناگوار شد.

وی ادامه داد:  افرادی مثل ابن تیمیه در بحث توسل و تخریب قبور، تفکرات افراطی داشتند اما در کتاب های اهل سنت مطالب زیادی درباره ضرورت توسل وجود دارد و علمای اهل سنت به توسل به اولیای الهی و شخصیت هایی که جایگاه معنوی دارند، معتقد هستند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه تخریب قبور ائمه(ع) بقیع، نه تنها شیعیان بلکه قلوب همه مسلمانان را جریحه دار کرد، افزود: هشتم شوال سالروز تخریب بارگاه ملکوتی و متبرک ائمه بقیع توسط وهابیت، روز تلخی است؛ عوامل وهابیت پس از تخریب بقیع به سمت کربلا رفتند و می خواستند شبیه این اتفاق را در کربلا انجام دهند که با مقاومت شیعیان روبرو شدند و به هدف خود نرسیدند. همچنین در زمان ائمه دیگر نیز اتفاقات ناگواری افتاد، برای نمونه متوکل می خواست قبر مبارک امام حسین(ع) را تخریب کند اما “یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ” مى‏ خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند در حالی که خداوند نور خود را کامل خواهد گردانید.

وی درباره ضرورت بازسازی قبور ائمه بقیع گفت: در شبه قاره هند امضاهایی برای بازسازی بارگاه بقیع جمع کرده اند، این درخواست معقولی است که حکومت آل سعود باید بپذیرد و در این زمینه مجمع جهانی اهل بیت(ع) می تواند کارهای ایجابی انجام دهد چون ما وظیفه داریم تا ائمه(ع) را به بشریت معرفی کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: در نمازخانه مجمع قم و تهران در مناسبت های مذهبی با برگزاری برنامه هایی باید به حضرات معصومین(ع) عرض ادب داشته باشیم. همچنین لازم است نماز جماعت باشکوه برگزار شده و بین نیروها همدلی و هم افزایی بیشتر شود و بیشتر شدن همدلی و هم افزایی نشانه زیست جمعی است.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.