آیت‌الله رمضانی: غربی‌ها به دنبال محدود کردن دین هستند/ قدرت اسلام و مسلمانان در برابر استعمار می‌ایستد

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: عده‌ای نتوانستند دین را از بین ببرند اما محدودش کردند. محدود کردن دین کار غربی‌ها است. آنان نتوانستند با دین مبارزه کنند، اما چیزهایی مثل معنویت‌های بدلی و جعلی را جعل کردند و ساختند.
اشتراک گذاری
25 مهر 1402
239 بازدید
کد مطلب : 6710

آیت الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) که به دعوت شیعیان و مسلمان کشور بروندی به این کشور سفر کرده است، در ضیافت جماعت شیعیان خوجه کشور بروندی حضور یافت.

آیت الله رضا رمضانی در این مراسم درباره انواع مواجهه با دین اظهار داشت: ما شاهد دو نوع مواجهه با دین در یکصد سال اخیر بودیم؛ اول اینکه عده‌ای خواستند دین را محو کنند و گفتند که دین خرافه است، واقعیت ندارد و ساخته دست افراد فقیر و تهیدست است لذا حکومت را براساس بی‌دینی یعنی کمونیسم تشکیل دادند. در سفری که به کشور گرجستان داشتم سر اسقف آن کشور به من گفت که شما دوران هفتاد ساله کمونیسم را تجربه نکردید، از مساجد به عنوان انبار استفاده می‌کردند، در ادارات و جاهای دیگر، کسی حق اقامه نماز نداشت و حج رفتن ممنوع بود. یعنی دین را تعطیل کرده بودند، کلیسا هم این گونه بود و وضعیت بدی داشت.

وی افزود: مواجهه دوم با دین این است که عده‌ای نتوانستند دین را از بین ببرند اما محدودش کردند. محدود کردن دین کار غربی‌ها است. آنان نتوانستند با دین مبارزه کنند، اما چیزهایی مثل معنویت‌های بدلی و جعلی را جعل کردند و ساختند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) درباره استقبال غرب از اسلام گفت: ایام محرم که می شود در مهم‌ترین میدان‌های شهرهای آمریکا، آلمان، اتریش و فرانسه، عزاداری برای امام حسین(ع) برقرار است. در روسیه تعداد زیادی مرکز اسلامی وجود دارد و دست‌کم از صد کشور به پیاده‌روی اربعین می‌روند. همچنین در تمام مراکز مهم دنیا مثل هاروارد، سوربون و کمبریج و آکسفورد درباره اسلام مطالعه می کنند.

وی اظهار داشت: بلوک شرق و غرب در مقابل هم بودند اما امروز از بلوک شرق خبری نیست، آنچه که در برابر استعمار می ایستد قدرت اسلام و مسلمانان است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به دیدگاه افراط و تفریط درباره اهل بیت(ع) اظهار داشت: اهل بیت(ع) بندگان مکرّم خداوند هستند و آیات زیادی درباره آنان نازل شده است. پیابر(ص) ۲۳ سال زحمت کشید و بیشتر از همه پیامبران اذیت شد، لذا خداوند به ایشان گفت که به مردم بگو من هیچ چیز از شما نمی خواهم مگر مودت اهل بیت(ع) را می خواهم که نفعش به خودتان برمی‌گردد.

آیت الله رمضانی بر ضرورت شناخت اسلام ناب از سوی جوانان تأکید کرد و ادامه داد: جوانان برای شناخت بیشتر اسلام ناب، باید مطالعات زیادی داشته باشند و به منابع اصیل مراجعه کنند. اگر می خواهند اسلام را خوب بشناسند باید قرآن و عترت را با هم بشناسند. بسیار تلاش کردند که دین را تو خالی کنند اما نتوانستند، مثل این که می‌خواستند دین را از بین ببرند اما دین یک جان ندارد بلکه صد جان دارد و اگر یک جان را از بین ببرند جان های دیگر ظهور می‌کند. لذا هر چه می توانید معارف دین را از اهل‌بیت(ع) بگیرید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.