رئیس مجمع علمای شیعیان هند با دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) دیدار کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین سید کلب جواد نقوی رئیس مجمع علمای شیعیان هندوستان، با آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) دیدار و گفت‌وگو کرد.
اشتراک گذاری
18 آبان 1402
115 بازدید
کد مطلب : 6771

حجت‌الاسلام والمسلمین سید کلب جواد نقوی رئیس مجمع علمای شیعیان هندوستان امروز پنجشنبه ۱۸ ابان ۱۴۰۲، با حضور در مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، با آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) دیدار و گفت‌وگو کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ضمن ابراز خرسندی از دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید کلب جواد نقوی گفت: شیعیان هند در گذشته خدمات بزرگی به جهان تشیع ارائه کرده‌اند. صاحب عبقات الانوار (علامه میر حامد حسین) با کتاب خود، خدمت بزرگی به تقویت اندیشه امامت نموده است

وی تاکید کرد: با توجه به ضرورت‌های دنیای امروز، باید توجه کافی صورت گیرد تا شیعه‌ عقلانی در هند تقویت شود.

آیت‌الله رمضانی ضمن اشاره به ظرفیت‌های مهم تبلیغی و منابر و تریبون‌هایی مثل نماز جمعه و جماعات گفت: نماز جمعه پایگاه مهمی است و امید است که شما از این ظرفیت برای تقویت هر چه بیشتر تشیع بویژه در لکهنو استفاده کنید.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت با سفارش این نکته که «تلاش شود تا سطوح عالی حوزه در هند تدریس شود» در زمینه کمک و همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) به برگزاری تدریس سطوح عالی حوزه در هند اعلام آمادگی کرد.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید کلب جواد نقوی نیز همکاری بزرگان و علمای هندوستان در زمینه‌های مختلف علمی و فرهنگی را ضروری دانست.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.