لزوم افزایش دعوت از اعضای خبرگان رهبری در جلسات شورای اداری استان

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اعضای مجلس خبرگان می‌توانند مطالبه جدی از سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه در راستای مصالح نظام داشته باشند، گفت: استان باید بستری فراهم کند که حضور خبرگان در محافلی چون شورای اداری، بیشتر باشد.
اشتراک گذاری
03 اسفند 1402
197 بازدید
کد مطلب : 7122

آیت‌الله رضا رمضانی عصر امروز پنجشنبه (۳ اسفند) در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان صومعه‌سرا، اظهار کرد: رسانه در شرایط امروزی روایتگر گفتمان انقلاب اسلامی است.

نامزد مردم گیلان در ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری با بیان اینکه ساختار نظام جمهوری اسلامی الهی و مردمی است، افزود: الهی است یعنی به ساحت‌های مربوط به دین می‌پردازد و دین نقش عمده دارد و اسلامیت جزء ساختار است.

وی تاکید کرد: مردمی است به این معنا که مردم حق رای دارند و در همه مقاطع و سطوح مدیریتی، مسئولان با انتخابات تعیین می‌شوند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه خبرگان رهبری سه نقش اساسی دارد، گفت: این سه نقش شامل تعیین رهبری، صیانت از جایگاه رهبری و نظارت بر عملکرد رهبری معظم است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه به اهم مباحث کشور در مجلس خبرگان پرداخته می‌شود، تصریح کرد: اعضای مجلس خبرگان می‌توانند مطالبه جدی از سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه در راستای مصالح نظام داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه صومعه سرا دارای ظرفیت های صنعتی و کشاورزی است و باید یک نوع تسهیل‌گری در شهرستان ایجاد شود، خاطرنشان کرد: استان باید بستری فراهم کند که حضور خبرگان در محافلی که لازم است مانند شورای اداری، بیشتر باشد.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات ضریب امنیت کشور را افزایش می‌دهد، اظهار کرد: این نظریه فقهی و مکتبی امامین انقلاب است زیرا هم امام خمینی(ره) وهم رهبر معظم انقلاب معتقد به حضور حداکثری مردم در انتخابات هستند.

آیت الله رمضانی در پایان اشاره به اینکه حضور حداکثری در انتخابات شعار نیست زیرا کم بودن حضور سبب طمع دشمن می‌شود، گفت: هر رای از بصیرت و وجوه سیاسی شرکت‌کنندگان در انتخابات حکایت دارد.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.