آیت‌الله رمضانی: مبارزه با جریان صهیونیست را امام خمینی(ره) به ما آموخت

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: جریان صهیونیست را امام به ما آموخت و امروزه آنچه که امام پیش‌بینی و پیش‌گویی می‌کرد، تحقق پیدا کرد و ای کاش امام طوفان الاقصی را می‌دید که ما در حقیقت باید جریان فلسطین را به قبل از طوفان الاقصی و بعدش تقسیم کنیم.
اشتراک گذاری
16 خرداد 1403
24 بازدید
کد مطلب : 7493

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در گفت‌وگویی در خصوص حال و هوای سی و پنجمین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س)، اظهار داشت: به نظرم اسلام ناب یعنی اسلام در عرصه‌های اجتماعی حضور داشته باشد و امام حوادث تاریخی مثل غدیر و عاشورا را بر همین اساس تفسیر می‌کرد و به اینها جنبه اجتماعی و الگوسازی می‌داد. امروز عاشورا و غدیر و همه حوادث تاریخی باید برای ما الگو باشد. تحولی که امام ایجاد کرد این باور مهم را به ما داد که اسلام قدرت حاکمیت دارد؛ آن هم در عصر پست مدرنیته. یعنی چنین نیست که درعصر پست مدرن ما گفتمان حکمرانی مبتنی بر ارزش های دینی نداشته باشیم.

آیت الله «رضا رمضانی» گفت: امام به ما آموخت که ما گفتمان حکمرانی داریم و می‌توانیم عدالت را همه جانبه و در همه ابعاد جامعه پیاده کنیم؛ این عدالت با رویکرد انسانی، الهی، معنوی محقق خواهد شد. لذا ویژگی‌های این حکمرانی «عقلانیت»، «معنویت» و «عدالت» است. این همان نکته‌ای است که امروزه همه ما باید بیاموزیم و یاد بگیریم. امام بر اساس باورهای خودش، در این حرکت مهم الهی و انسانی؛ و این تحول جهانی که هیچ کس باور نمی‌کرد مردم را هم بسیج کرد و لذا به نظرم اتفاقی که با مجموعه شرایط افتاد، یک معجزه بود. خیلی‌ها دنبال رفرمیسم یا حرکت تدریجی در جامعه بودند؛ یعنی در مقابل فساد حاکم بتوانند یک تحول تدریجی ایجاد کنند. امام معتقد بود که این رفرمیسم یا حرکت تدریجی پاسخگو نیست و باید «انقلاب» رخ بدهد. انقلاب به معنای حرکت دفعی و مبارزه با سیستم فساد است.

وی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی و وعده صادق، گفت: امام از رهبران مقابله با جریان صهیونیسم بود و صهیونیسم را یک جریان خطرناک برای جهان بشری می‌دانست. لذا وقتی که به بحث فلسطین می‌رسید، فلسطین را نه فقط محدود به یک جغرافیای خاص، بلکه مسأله اسلام و کل جامعه بشری می‌دانست و لذا همه موحدان و همه کسانی که معتقد به مبارزه هستند، باید بر همین اساس و مشی حرکت می‌کردند. صهیونیست‌ها پروتکل‌های خطرناکی دارند؛ آنها می‌گویند حق با زور است و باید جهان را تحت استثمار خود بگیرند. لذا مبارزه با جریان صهیونیسم را امام به ما آموخت و به همین جهت باید پاس داشته شود. امروزه آنچه که امام پیش‌بینی و پیش‌گویی می‌کرد، تحقق پیدا کرد و ای کاش امام طوفان الاقصی را می‌دید که ما در حقیقت باید جریان فلسطین را به قبل از طوفان الاقصی و بعدش تقسیم کنیم.

آیت‌الله رمضانی افزود: نکته دوم این است که انقلاب یک حرکت بزرگ بود و ما برای آن خیلی هزینه پرداخت کردیم. در مکتب امام «شهادت» هست؛ یک زمانی مرحوم بهشتی، رجایی، باهنر و امثال آنها و امروز شهید آیت‌الله رئیسی و خادمان دیگر که در حقیقت به میدان خدمت آمدند برای اینکه حس اعتماد بین مسئولین و مردم را ایجاد کنند. این تحول را ایجاد کردند و در میدان خدمت هم به شهادت رسیدند و این یک خسران بزرگ بود. شهید آیت‌الله رئیسی ویژگی‌هایی مثل صداقت و اخلاص داشت و در حقیقت سیاست را با صداقت، اخلاق و اخلاص عجین کرده بود و این در حوزه سیاست خیلی پر معنا است؛ ولی حرکت دیگری به این انقلاب داد. شما تشییع پیکر ایشان و حضور میلیونی مردم در تبریز، تهران، قم، مشهد و بیرجند را مشاهده کنید. در واقع یک نوع حرکت جدید و یک تنفس جدید انقلابی در کشور ما پدید آورد و خدای تبارک و تعالی برکات زیادی را به واسطه این شهادت شامل حال نظام جمهوری اسلامی کرد.

وی با بیان اینکه ما هم باید از این فرصت استفاده کنیم، تأکید کرد: یک فرصت طلایی برای ما ایجاد شده و استفاده کردن از این فرصت طلایی این است که در انتخابات شرکت کنیم. شما می‌دانید که در مکتب امام خمینی و مقام معظم رهبری حضور حداکثری مردم موضوعیت دارد؛ یعنی این نکته بسیار مهمی است که در مکتب امام و رهبری مورد توجه قرار گرفته که باید حضور حداکثری در انتخابات باشد و در هر شرایطی هم باید در انتخابات شرکت کنیم. الآن شرایط خاصی است و ما باید پیام خودمان را به دنیا منتقل کنیم. انقلابیون باید پیام خودشان را به دنیا منتقل کنند؛ که ما در میدان هستیم و اگر درصد مشارکت در انتخابات بالای ۶۰ درصد باشد، من فکر می‌کنم به برکت خون‌های پاک شهدا بوده و این گفتمان عظیم انقلاب اسلامی است و قطعا می‌دانیم که عنایات خاصه و برکات خاصه خودش را شامل حال نظام اسلامی خواهد کرد.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.