آیت‌الله رمضانی: نگاه ما نسبت به ایران و افغانستان یکی است/ مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در افغانستان فراگیر شود

آیت الله رمضانی بر لزوم تقویت مجمع جهانی اهل بیت (ع) در افغانستان تاکید کرد و گفت: مجمع جهانی اهل بیت (ع) باید در افغانستان فراگیر شده و نیرو‌های جدید شناسایی، اضافه شوند و جمع بیشتری از محبان اهل بیت(ع) مورد حمایت قرار بگیرند.
اشتراک گذاری
26 خرداد 1403
67 بازدید
کد مطلب : 7640

حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی زکی از علمای افغانستان با آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله رمضانی در این دیدار با بیان اینکه نگاه ما نسبت به ایران و افغانستان یکی است، افزود: ما نگران وضع مردم و مسلمانان افغانستان هستیم، چه اکنون که طالبان با یک تغییر تاکتیک حکومت می‌کند و چه در زمانی که روس‌ها و آمریکایی‌ها در افغانستان بودند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با ابراز تأسف از جلوگیری از تحصیل دختران افغان در مدارس و محدودیت‌هایی که حکومت طالبان برای زنان و دختران ایجاد کرده گفت: این ظلم به زنان مسلمان است که از تحصیل و رشد و کسب کمالات به‌ دور باشند و از جامعه کنار گذاشته شوند.

آیت الله رمضانی خدمت و نقش آفرینی در عرصه اجتماعی را لطف الهی و فرصت طلایی عنوان کرد و گفت: باید خیلی مراقبت کنیم که در این مراقبت‌ها تدبیر هم لازم است.

وی بر لزوم تقویت مجمع جهانی اهل بیت (ع) در افغانستان تاکید کرد و گفت: مجمع جهانی اهل بیت (ع) باید در افغانستان فراگیر شده و نیرو‌های جدید شناسایی، اضافه شوند و جمع بیشتری از محبان اهل بیت(ع) مورد حمایت قرار بگیرند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه شیعیان و پیروان اهل بیت (ع) در افغانستان گروهی اقلیت هستند، تصریح کرد: اسلام قومیت نمی‌شناسد، سیاه‌پوست و سفیدپوست را جمع کرده و مقام سیاه‌پوست را به حدی بالا برد که شخصی مانند بلال، محرم پیامبر (ص) شد و هر کسی که می‌خواست با پیامبر (ص) ملاقات کند از بلال حبشی کمک می‌گرفت.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به برگزاری انتخابات اخیر در آفریقای جنوبی که با شکست گروه انقلابی این کشور همراه شد، اظهار داشت: در آفریقای جنوبی رئیس جمهور همیشه با ۸۰ درصد آرا انتخاب می‌شد، اما آمریکا اختلافاتی در گروه همیشه پیروز و انقلابی این کشور ایجاد کرده که در انتخابات اخیر شکست بدی را متحمل شدند. تفرقه همیشه باعث شکست خواهد شد.

وی با ابراز تأسف از روابط دوستانه بعضی دولت‌های اسلامی با نظام سلطه ابراز کرد: اگر ۵۸ کشور اسلامی با یکدیگر متحد باشند، بزرگترین قدرت سیاسی و اقتصادی در جهان را بدست خواهند آورد. اروپایی‌ها به هیچ عنوان این قدرت اقتصادی که مسلمانان برخوردار هستند را ندارند. متاسفانه مستکبرین اجازه وقوع این اتفاق را نمی‌دهند.

آیت الله رمضانی گفت: دشمن کار خود را با برنامه انجام می‌دهد و در مقابل ما باید منظم، منسجم و با برنامه حرکت کنیم. وظیفه ما امروز نسبت به گذشته خیلی بیشتر است.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.