آیت‌الله رمضانی: در دعای عرفه، از خداوند توفیق بندگی و خدمت به مردم را بخواهیم

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم قرائت دعای عرفه، گفت: باید از خدا بخواهیم تا کینه، حقد، حسادت، خیانت، دروغ و ... را از ما بگیرد و توفیق بندگی و خدمت به مردم را به ما عنایت کند.
اشتراک گذاری
27 خرداد 1403
81 بازدید
کد مطلب : 7650

آیت‌الله «رضا رمضانی» عصر امروز یکشنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ در مراسم قرائت دعای عرفه که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، گفت: روز عرفه، روز بسیار مهمی است و آنگونه که نقل کرده‌اند، امام حسین(ع) در کنار جبل‌الرحمه، همه این دعا را ایستاده قرائت کرده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: انسان به لحاظ وجود شناسی و حیات، هر لحظه به خداوند نیازمند است و اگر لحظه‌ای توجه پروردگار به ما نباشد، چیزی از ما نخواهد ماند.

وی با اشاره به اینکه ما هر لحظه در نفس کشیدن به لطف الهی محتاج هستیم، تصریح کرد: به لحاظ نیاز هم طی چند سالی که می‌خواهیم در دنیا زندگی کنیم، در کنار نیاز روزانه به آب و غذا، نیازمند دعا هستیم.

آیت‌الله رمضانی اضافه کرد: انسان‌ها همانطور که روزانه به آب و غذا نیاز دارند، برای رشد و تعالی نیازمند دعا هستند. در دعا ارتباط مستقیم با خداوند برقرار می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به آیه ۱۸۶ سوره مبارکه بقره اشاره کرد و گفت: در این آیه آمده: «و هنگامى که بندگان من، از تو درباره‌ من سوال کنند، (بگو:) من نزدیکم؛ ‌دعاى دعاکننده را، به هنگامى که مرا مى‌خواند، پاسخ مى‌گویم». در این آیه هفت بار خداوند خودش را به یاد می‌آورد.

وی با بیان اینکه خداوند با انسان ارتباط برقرار می‌کند و صدای ما را می شنود، گفت: باید از خدا بخواهیم تا کینه، حقد، حسادت، خیانت، دروغ و … را از ما بگیرد و هرگز به ما ندهد.

آیت‌الله رمضانی تصریح کرد: همیشه نباید در دعا از خدا چیزی بخواهیم، بلکه باید موانع را از خودمان دور کنیم زیرا برخی گناهان، حایل و مانع برای انسان می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه وقتی موانع کنار رفت، باید از خدا بخواهیم توفیق بندگی به ما بدهد، گفت: باید از خدا بخواهیم که به ما توفیق دعا کردن، خدمت کردن و گره‌گشایی از مردم عنایت کند.

وی صداقت با پروردگار را راه رسیدن به سعادت دانست و اظهار داشت: باید عیب‌های خودمان را ببینیم و از خدا بخواهیم که با همه عیب‌ها، ما را بپذیرد.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.