آیت الله رمضانی: مکتب اهل بیت(ع) برای همه تشنگان عدالت در دنیا سومند است/ نام امام حسین علیه السلام در نقاط مختلف اروپا شنیده می‌شود

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: مکتب اهل بیت(ع) نه تنها برای شیعیان و یا مسلمانان که برای همه تشنگان عدالت در سراسر دنیا سودمند خواهد بود از همین رو، امام خمینی رحمة الله علیه روز نیمه شعبان را به همه مستضعفان دنیا تبریک می فرمود.
اشتراک گذاری
۲۹ اسفند ۱۴۰۱
55 بازدید
کد مطلب : 5572

آیت الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) طی سخنانی در جمع گروهی از اساتید حوزه علمیه نجف و شخصیتهای دینی و فرهنگی عراق ابراز داشت: مکاتب دنیا نتوانسته پاسخگوی فکری، عقیدتی و اخلاقی جامعه امروز باشد حال آنکه مکتب اهل بیت(ع) می تواند پاسخگوی این نیاز ها بوده و تشنگان علم و معنویت را سیراب کند.

وی افزود: هویت در تفکر لیبرالیسم جایی ندارد حال آنکه دنیای امروز تشنه اخلاق و معنویت و عدالت است که مکتب اهل بیت(ع) واجد آن می باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطر نشان کرد: مکتب اهل بیت(ع) نه تنها برای شیعیان و یا مسلمانان که برای همه تشنگان عدالت در سراسر دنیا سودمند خواهد بود از همین رو، امام خمینی رحمه الله علیه روز نیمه شعبان را به همه مستضعفان دنیا تبریک می فرمود.

وی با بیان اینکه امروزه اسلام در ساحت اجتماعی احیا شده است گفت: اسلام تنها در عبادات فردی خلاصه نمی‌شود بلکه اسلام ساحت فردی و اجتماعی دارد و امروز قدرت اسلام خودش را در دنیا نشان داده است و استکبار از این قدرت در هراس است.

وی با تاکید بر ضرورت تولید محتوا به زبان روز و بین المللی و در راستای معرفی مکتب اهل بیت(ع) گفت: حوزه های شیعی در قم، نجف، مشهد و جاهای دیگر می‌توانند در این زمینه فعالانه حضور داشته باشند و استفاده از ابزار روز کمک شایانی به این مهم خواهد داشت؛ اگر به این عرصه توجه داشته باشیم فاتح علم و اخلاق و معنویت در دنیا خواهیم بود و افتخار همه مراجع نیز این است که در خدمت اهل بیت(ع) و ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام باشند و باید از این فرصت طلایی بهره وافی را ببریم.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه وضعیت پیروان اهل بیت(ع) در نقاط مختلف دنیا از جمله لبنان و برخی کشورهای آفریقایی و اروپایی نسبت به چهل سال قبل به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و شاهد رشد همه جانبه مکتب اهل بیت(ع) در دنیای امروز هستیم گفت: هزاران موسسه و مرکز دینی در کشورهای اروپایی فعال هستند و در روز عاشورا نام امام حسین علیه السلام در نقاط مختلف اروپا شنیده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: حمایت از مبلغان در نقاط مختلف دنیا، تاسیس مجامع محلی در کشورهای گوناگون، فعالیت خبرگزاری ابنا به ۲۷ زبان، فعالیت دانشگاه اهل بیت با دانشجویانی از ۲۹ ملیت و تحصیل در ۲۳ رشته از مقطع کارشناسی تا دکترا، انجام بیش از ۲۰۰۰ ترجمه به ۵۸ زبان و دانشنامه ویکی شیعه به ۲۲ زبان برای نشر معارف اهل بیت، از جمله این فعالیت‌هاست.

وی در پایان به ظرفیت بزرگ و مهم عراق در نشر معارف اهل‌بیت(ع) اشاره و تصریح کرد: عراق یک ظرفیت بین المللی و جهانی دارد که حوزه هزار ساله نجف و حضور سالانه ده‌ها میلیون زائر برای زیارت عتبات بیانگر این ظرفیت بزرگ و مهم و بین المللی است.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *