پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پی درگذشت آیت الله نورالله شاه آبادی

آیت الله رضا رمضانی در پیامی، درگذشت آیت الله نورالله شاه آبادی را تسلیت گفت.
اشتراک گذاری
۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
35 بازدید
کد مطلب : 5672
آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پیامی درگذشت آیت الله «نورالله شاه آبادی« فرزند مرحوم آیت الله العظمی «محمد علی شاه آبادی» استاد معارف امام خمینی(ره) را تسلیت گفت.
در بخشی از این پیام آمده است که آیت الله نورالله شاه آبادی ایشان که فرزند حضرت آیت اله العظمی حاج شیخ محمدعلی شاه آبادی رضوان الله علیه، استاد معارف حضرت امام خمینی رحمه الله علیه بودند، در زندگی فردی و معارفی نیز بهره‌هایی ارزشمند از معارف پدر بزرگوار و سایر اساتید عالم و عارف و عظیم خود برده بودند.
متن این پیام تسلیت به شرح زیر است:
انا لله و انا الیه راجعون
ارتحال عالم جلیل القدر؛ حضرت آیت الله حاج شیخ نورالله شاه آبادی رحمه الله علیه را به خاندان جلیله‌ی شاه‌آبادی و همچنین به شاگردان و  دوستداران و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می‌نمایم.
ایشان که فرزند حضرت آیت اله العظمی حاج شیخ محمدعلی شاه آبادی رضوان الله علیه، استاد معارف حضرت امام خمینی رحمه الله علیه بودند، در زندگی فردی و معارفی نیز بهره‌هایی ارزشمند از معارف پدر بزرگوار و سایر اساتید عالم و عارف و عظیم خود برده بودند.
استادی حوزه های علمیه و مدارس علوی عراق و موسوی تهران و مدتی ریاست بر موسسه اسلامی لندن و همچنین تالیف و شرح و ترجمه ده‌ها اثر ارزشمند و ماندگار علمی و نیز طبع لطیف شعری ایشان در ابراز ارادت به محضر اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام، نمایان‌گر ارزش والای ایشان در عرصه های اخلاقی، تربیتی، آموزشی، علمی و معارفی می باشد.
اینجانب برای روح ملکوتی این عالم ربانی، طلب علو درجات و رحمت و مغفرت الهی می نمایم و برای بیت رفیع و معظم شاه‌آبادی و سایر اراتمندان و شاگردان و وابستگان، صبر و اجر از بارگاه ربوبی خواستارم.
غفرالله له و لنا
رضا رمضانی
شایان ذکر است که آیت الله نورالله شاه آبادی از اساتید اخلاق حوزه علمیه، پس از عمری خدمت و تألیف و تربیت شاگردان  در سن ۹۳ سالگی در سحرگاه پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ مصادف با ۲۹ ماه مبارک رمضان ۱۴۴۴، دار فانی را وداع گفت.
پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.