۷ دی ۱۳۹۶

بیانیه آیت الله رمضانی بمناسبت حضورحماسی مردم گیلان در 8 دی 88

و خسارت از آن کسانی خواهد بود که هنوز از فهم عمق این فتنه عاجز و با بیان و قلم فرسوده خود به تطهیر و غبار زدایی از آن اصرار دارند.

بیانیه آیت الله رمضانی بمناسبت حضورحماسی مردم گیلان در 8 دی 88

آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی که با خون شهیدان شکل گرفته در مقابل هر زلزله سیاسی مقاوم بوده و پرچم آن در قله‌های سرافرازی دلیر مردانی نصب شده که پای دشمن به آن دست نیافتنی ست.

 نقشه و توطئه های پی در پی استکبار و صهیونیست با تکیه به شاخک های نخ نما شده تعدادی عناصر فریب خورده داخلی برای ضربه زدن به نظام، در فتنه سال ۸۸  تبدیل به فرصت ستودنی وفاداران به نظام در خلق حماسه ۸ دی در گیلان و ۹ دی در ایران اسلامی شد تا چشم جهانیان به عظمت پشتوانه مردمی و ایستادگی قهرمانانه در مقابل  توطئه های از پیش طراحی شده بیش از پیش خیره و مدیریت نظام را به رهبری حکیم فرزانه انقلاب شگفت‌آور ارزیابی کنند.

 گذر زمان و عبور سیل آسای  باران های موسمی به ویژه در زمستان سالهای متمادی، هیچگاه قادر به زدودن غبار فتنه ۸۸ نخواهند بود چه بسا در این ماه، هرسال با مرور ایستادگی و عظمت حضور مردم در مقابل این جریان سیاسی طراحی شده چون خورشیدی تابان در آسمان آبی دلها، نوید زمین‌گیر شدن هر توطئه‌ای را در مقابل نظام به ذهن متبادر می‌کند که تقویم تاریخ در ثبت و ضبط این بصیرت، قلم طلایی را به خدمت گرفت.

و خسارت از آن کسانی خواهد بود که هنوز از فهم عمق این فتنه عاجز و با بیان و قلم فرسوده خود به تطهیر و غبار زدایی از آن اصرار دارند.

 مردم قهرمان و مدافع حرم پرور استان گیلان به پاس قدردانی از موهبت الهی در بصیرت حضور ۸ دی ۸۸ با قدم های استوار خود در منظرگاه عمومی شهرها هر سال همایش سپاس را با شکوه تمام برپا خواهند داشت تا چشم طمع دشمن به امنّیت و تمامیّت نظام دوخته نشود.

رضا رمضانی

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری

235 مرتبه بازدید
خطبه ها

نماز جمعه/ خطیب: آیت الله دکتر رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ / تاریخ: 13.04.2018 مطابق با 24 فروردین 97 / درسهائی از قرآن (13) « شکر 1 »

اهمیّت موضوع شکرگزاری از منظر قرآن اهمیّت موضوع شکر به حدّی است که فقط در قرآن کریم حدود 70 مرتبه مادّه «شکر»[1] به کار رفته است، و در بسیاری از این موارد شکر لازم و واجب دانسته شده، و به عنوان یک ارزش اخلاقی و انسانی مورد توجّه قرار گرفته است. البته باید توجّه داشت که مفهوم شکر به دقت و تأمّل بیشتری نیازمند است، و نمی توان آن را از مفاهیم بسیار روشن برشمرد. زیرا موارد و مصادیق شکر و انواع و اقسام آن، و ارتباط آن با خدا و انسان اقتضاء می کند دربارۀ آن دقت بیشتری صورت گیرد.معانی شکر راغب اصفهانی در کتاب معروف خود در معنای این مادّه می نویسد: «شکر به معنی تصوّر نعمت و اظهار و ابراز آن است».[2] و در کتاب دیگر خود نوشته است: «شکر در اصل از ماده «کشر» به وزن کشف بوده که به معنی ابراز و اظهار است. لذا «دابة شکور» به حیوانی می گویند که هرگاه مراقبت کافی از آب و علف او کنند، روز به روز چاق تر می شود. و فردی گفته است اصل و ریشۀ آن از «عین شکراء» به معنی چشمه پر آب است».[3] بنابراین شکر به معنی پر شدن وجود انسان از یاد بخشندۀ نعمت ها است.