۲۶ اسفند ۱۳۹۶

آیت الله رمضانی در یادواره 172 شهید خمام: تعارف‌کردن برای برخورد و مجازات مفسدان، پایه‌های اسلام و انقلاب را به چالش می‌کشد

این انقلاب راحت و آسان به‌دست نیامده و خون‌های بسیاری برای پیروزی و تثبیت آن به زمین ریخته شد‌ه بنابراین مسئولان نیز باید نسبت به کوتاهی‌ و ضعف عملکرد خود عذرخواهی کنند.

آیت الله رمضانی در یادواره 172 شهید خمام:

تعارف‌کردن برای برخورد و مجازات مفسدان، پایه‌های اسلام و انقلاب را به چالش می‌کشد

‌نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ‌با تاکید بر ضرورت برخورد جدی با مفسدان گفت:‌ تعارف در برابر مجازات مفسدان،‌ ارکان انقلاب را دچار چالش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت،‌ آیت الله رضا رمضانی گیلانی ‌‌در مراسم یادواره 172 شهید بخش خمام شهرستان رشت اظهار داشت: تعارف‌کردن برای برخورد و مجازات مفسدان، پایه‌های اسلام و انقلاب را به چالش می‌کشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: سخنان مقام معظم رهبری در بحث عدالت و کم کاری‌های انجام شده حجت را بر همه تمام کرد بنابراین مسئولان نیز باید به‌جای وقت تلف کردن به آسیب‌شناسی و مقابله جدی با فساد بپردازند.

آیت‌الله رمضانی انقلاب اسلامی را نتیجه خون پاک شهدا خواند و افزود:‌ این انقلاب راحت و آسان به‌دست نیامده و خون‌های بسیاری برای پیروزی و تثبیت آن به زمین ریخته شد‌ه بنابراین مسئولان نیز باید نسبت به کوتاهی‌ و ضعف عملکرد خود عذرخواهی کنند.

امام جمعه مسجد شیعیان هامبورگ آلمان ابراز داشت:‌ امروز ما هیچ بهانه‌ای برای کوتاهی نداریم بنابراین باید با بررسی جدی نسبت به ‌شناخت کمبودها و آسیب‌شناسی نقاط ضعف در پی اصلاح و رفع موانع تحقق اهداف عدالت اجتماعی قدم برداریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ایجاد شکاف طبقاتی در جامعه گفت:‌ ‌شایسته نیست در جامعه‌ و نظامی که مزین به دین اسلام، ائمه اطهار‌(‌ع)‌ و خون پاک ‌شهدا است فقر در حال افزایش و فاصله طبقاتی در آن با روندی صعودی مواجه با‌‌شد.

آیت الله رمضانی مهم‌ترین آموزه اسلام را برشمرد و بیان داشت:‌ اصلی‌ترین و مهم‌ترین مؤلفه اسلام ناب در عرصه اجتماعی که امیرالمؤمنین(‌ع) برای آن شهید‌ و همه انبیا‌ء الهی برای تحقق آن در جامعه بشری کوشیدند بحث تحقق عدالت اجتماعی است.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان اظهار دا‌شت:‌ امروز بر همه ما واجب است که خود را برای پاسداشت ارکان انقلاب اسلامی و تثبیت پایه‌های آن مهیا و آماده کرده و در صورت لزوم حتی جهت احیای آموزه‌های اسلام کفن پوشان حاضر شویم.

امام جمعه مسجد شیعیان هامبورگ آلمان عنوان کرد:‌ امیرالمؤمنین(‌ع)‌ وقتی جرم مسئولی ثابت می‌شد بلافاصله نسبت به عزل او اقدام می‌کرد زیرا فساد نه تنها هزینه‌های زیادی به جامعه متحمل می‌کند بلکه آن را به‌سوی نابودی می‌کشاند.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اجماع عمومی برای تحقق عدالت افزود:‌ فعالان عرصه حوزه،‌ دانشگاهیان،‌ نمایندگان مجلس،‌ مجریان جامعه و به‌ویژه قوه قضائیه که نقش اساسی در برخورد با مفسدان را برعهده دارد همگی باید در تحقق عدالت منسجم عمل کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر نقش قوه قضائیه گفت:‌ مبارزه با قاچاق کالا،‌ اختلاس‌گران،‌ دارندگان حقوق‌های نجومی و نظایر این از جمله مباحثی است که قوه قضائیه باید با جدیت تمام با آن برخورد کرده به‌طوری که نتایج آن برای مردم ملموس با‌‌شد.

امام جمعه مسجد شیعیان هامبورگ آلمان خاطرنشان کرد:‌ در تمام عمر 40 ساله انقلاب اسلامی،‌ این کشور بهترین و وفادارترین مردم را داشته است که برای پاسداری از آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه نه تنها از مال و دارایی بلکه از جان خود نیز گذشتند.

آیت‌الله رمضانی خطاب به مسئولان بنیاد شهید ابراز داشت:‌ باید در کنار شهیدان انقلاب و دوران دفاع مقدس،‌ وصیتنامه‌های شهدای مدافع حرم نیز جمع‌آوری و نسبت به نشر آن در جامعه جهت آشنایی آحاد مردم و نسل جوان تلا‌ش بیشتری انجام شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران خوشبختانه در عرصه‌های علمی و دفاعی با جهش و پیشرفت‌های چشمگیری مواجه بوده به‌طوری که مجموعه این دستاوردها ایران را در متن دنیای امروز مطرح کرده‌ است.

آیت‌الله رمضانی جهل مقدس را از آفت‌های جامعه خواند و گفت:‌ آنچه که در طول تاریخ و از ابتدای آغاز رسالت پیامبر اکرم(‌ص)‌ همواره توانسته ضربه‌های زیادی به مسلمانان وارد کند جهل مقدس به‌عنوان ریشه اصلی ایجاد روحیه خشونت و ترور است.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان بی‌هویتی را از دردهای جامعه امروز خواند و افزود:‌ نامه مقام معظم رهبری به جوانان آمریکا و اروپا که حاوی مطالبی بسیار جالب و پند‌آموزی برای مخاطبانش بود در عصر بی‌خبری توسط یک عالم برجسته در دنیای بشریت نوشته شد.

وی انقلاب اسلامی را دارای سه رکن اساسی اعلام کرد و بیان داشت:‌ مهم‌ترین رکن انقلاب اسلامی اسلام ناب است؛ اسلام نابی که بر پایه عقلانیت و آزادی،‌ استکبارستیزی،‌ ظلم‌ستیزی و دادخواهی از حقوق مظلومان و مستضعفان را به ما می‌آموزد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، فاطمه زهرا(‌س)‌ را الگوی بشریت خواند و اظهار داشت:‌ ایشان با فضائل برجسته اخلاقی،‌ رفتاری و دینی خود نه تنها الگویی بی‌نظیر برای تمامی دختران،‌ مادران و همسران جامعه بلکه سرمشق تمام انسان‌های آزاده و مؤمن هستند.

 

116 مرتبه بازدید
خطبه ها

نماز جمعه/ خطیب: آیت الله دکتر رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ / تاریخ: 13.04.2018 مطابق با 24 فروردین 97 / درسهائی از قرآن (13) « شکر 1 »

اهمیّت موضوع شکرگزاری از منظر قرآن اهمیّت موضوع شکر به حدّی است که فقط در قرآن کریم حدود 70 مرتبه مادّه «شکر»[1] به کار رفته است، و در بسیاری از این موارد شکر لازم و واجب دانسته شده، و به عنوان یک ارزش اخلاقی و انسانی مورد توجّه قرار گرفته است. البته باید توجّه داشت که مفهوم شکر به دقت و تأمّل بیشتری نیازمند است، و نمی توان آن را از مفاهیم بسیار روشن برشمرد. زیرا موارد و مصادیق شکر و انواع و اقسام آن، و ارتباط آن با خدا و انسان اقتضاء می کند دربارۀ آن دقت بیشتری صورت گیرد.معانی شکر راغب اصفهانی در کتاب معروف خود در معنای این مادّه می نویسد: «شکر به معنی تصوّر نعمت و اظهار و ابراز آن است».[2] و در کتاب دیگر خود نوشته است: «شکر در اصل از ماده «کشر» به وزن کشف بوده که به معنی ابراز و اظهار است. لذا «دابة شکور» به حیوانی می گویند که هرگاه مراقبت کافی از آب و علف او کنند، روز به روز چاق تر می شود. و فردی گفته است اصل و ریشۀ آن از «عین شکراء» به معنی چشمه پر آب است».[3] بنابراین شکر به معنی پر شدن وجود انسان از یاد بخشندۀ نعمت ها است.