۱۳ فروردین ۱۳۹۷

تقدیر و تشکر پاپ فرانسیس از رئیس اتحادیه اروپایی علماء و تئولوگ های شیعه

بسیار روشن است که حضور خداوند را در جمع فقراء و ضعیفان و مستمندان می توان جستجو نمود نه اشراف زادگان و یا در جایی که زر و زور و تزویر باشد .....

تقدیر و تشکر پاپ فرانسیس از رئیس اتحادیه اروپایی علماء و

تئولوگ های شیعه

 

 

 پاپ فرانسیس طی نامه ای از پیام تبریک آیت الله رمضانی، رئیس اتحادیه اروپایی علماء و تئولوگ های شیعه که در آغاز سال جدید میلادی خطاب به رهبر کاتولیک های جهان بیان کرده بود، تشکر کرد.

از واتیکان 31/01/2018

جناب آیت الله دکتر رمضانی

پاپ فرانسیس آرزوهای خوب شما به مناسبت کریسمس و آغاز سال نوی میلادی را با کمال اشتیاق دریافت نمود.

اینجانب از سوی جناب ایشان از این ابراز محبت و همدلی شما تشکر ويژه دارم.

بسیار روشن است که حضور خداوند را در جمع فقراء و ضعیفان و مستمندان می توان جستجو نمود نه اشراف زادگان و یا در جایی که زر و زور و تزویر باشد و لذا عیسی ما را دعوت می کند که این سراب های گذرا و فانی را رها کنیم تا به  حقیقت ناب برسیم. بدین سان ما می توانیم در سایه عنایت خداوند متعال، صلح، لذّت و ارزش واقعی زندگی را دوباره پیدا کنیم.

بر این اساس پاپ فرانسیس حمایت و عنایت الهی را در تلاش برای صلح و عدالت برای جنابعالی آرزومند است.

با بهترین آرزوها و درودها

اسقف اعظم پائولو بورجیا

قائم مقام وزارت امور خارجه

77 مرتبه بازدید
خطبه ها

نماز جمعه/ خطیب: آیت الله دکتر رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ / تاریخ: 13.04.2018 مطابق با 24 فروردین 97 / درسهائی از قرآن (13) « شکر 1 »

اهمیّت موضوع شکرگزاری از منظر قرآن اهمیّت موضوع شکر به حدّی است که فقط در قرآن کریم حدود 70 مرتبه مادّه «شکر»[1] به کار رفته است، و در بسیاری از این موارد شکر لازم و واجب دانسته شده، و به عنوان یک ارزش اخلاقی و انسانی مورد توجّه قرار گرفته است. البته باید توجّه داشت که مفهوم شکر به دقت و تأمّل بیشتری نیازمند است، و نمی توان آن را از مفاهیم بسیار روشن برشمرد. زیرا موارد و مصادیق شکر و انواع و اقسام آن، و ارتباط آن با خدا و انسان اقتضاء می کند دربارۀ آن دقت بیشتری صورت گیرد.معانی شکر راغب اصفهانی در کتاب معروف خود در معنای این مادّه می نویسد: «شکر به معنی تصوّر نعمت و اظهار و ابراز آن است».[2] و در کتاب دیگر خود نوشته است: «شکر در اصل از ماده «کشر» به وزن کشف بوده که به معنی ابراز و اظهار است. لذا «دابة شکور» به حیوانی می گویند که هرگاه مراقبت کافی از آب و علف او کنند، روز به روز چاق تر می شود. و فردی گفته است اصل و ریشۀ آن از «عین شکراء» به معنی چشمه پر آب است».[3] بنابراین شکر به معنی پر شدن وجود انسان از یاد بخشندۀ نعمت ها است.