۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار دا‌شت:‌‌

ثبات،‌ هویت و صلاح نظام تنها در اطاعت از فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری است بنابراین مسئولان اجرایی کشور به‌ویژه حوزه دیپلماسی خارجی در تصمیم‌گیری‌های خود باید پیروی از رهنمودهای ایشان را سر لوحه کار خود قرار دهند.

مسئولان در موضوع برجام توصیه‌های مقام معظم رهبری را مدنظر قرار دهند

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه خیر و صلاح همه ما در اطاعت از فرمایشات حکیمانه مقام معظـم رهبــــری است گفت: مسـئولان اجـرایی کشور در مسیـر عمـل به توصیه‌های حکیمانه رهبری گام بردارند.

آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار دا‌شت:‌‌ ثبات،‌ هویت و صلاح نظام تنها در اطاعت از فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری است بنابراین مسئولان اجرایی کشور به‌ویژه حوزه دیپلماسی خارجی در تصمیم‌گیری‌های خود باید پیروی از رهنمودهای ایشان را سر لوحه کار خود قرار دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص دفاع از حقوق ملت ایران بیان داشت:‌ ملت سرافراز ایران اسلامی به پشتوانه یاری خداوند متعال و وجود ولایت مطلقه فقیه و با آن سابقه درخشانی که داشته و دارد به‌هیچ عنوان از تهدید هیچ کشوری ترس و واهمه‌ ندارد.

آیت‌الله رمضانی مردم را به‌عنوان رکن رکین و اساسی نظام اسلامی خواند و افزود:‌ امروز هیچ قدرتی نمی‌تواند اجازه تهدید علیه ملت ایران را به خود بدهد زیرا طبق سوابق دوران گذشته و حوادث تاریخی، هرکجا و هر کشوری که این مردم را مورد تهدید و فشار قرار داده خود دچار ضرر و خسارت شده است.

رئیس مرکز اسلامی شیعیان هامبورگ آلمان به نگاه استکباری،‌ استبدادی و استعماری آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت:‌ در تمام مدت عمر پربرکت انقلاب اسلامی همواره این دید و نگاه شیطانی بر دولتمردان آمریکایی علیه نظام مقدس اسلامی حکمفرما بوده و با تداوم مسیر عزت و عظمت ملت ایران بیشتر نیز می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری رژیم شاهنشاهی و وابسته ایران در گذشته و امتیازاتی که برای آمریکایی‌ها قائل شده بود را برشمرد و افزود:‌ اعطای مصونیت به مستشاران آمریکایی و بسیاری از خیانت‌های دیگر موجب شد ملت ایران هیچ اعتمادی نسبت به این کشور و حاکمیت مستبدانه آن نداشته باشند.

امام جمعه مسجد شیعیان هامبورگ آلمان با بیان اینکه جامعه امروز آمریکا با وضعیت ناهنجاری مواجه شده است گفت:‌ کشوری که خود را آزادترین و دموکراسی‌ترین کشور دنیا می‌خواند زمام امور و تصمیم‌گیری‌هایش به دست فردی با عدم تعادل لازم، نا آشنا به ادبیات و عرف دیپلماتیک ‌و ناقض قوانین بین‌المللی افتاده است.

‌آیت‌الله رمضانی به اظهارات مقامات و طرف‌های اروپایی حاضر در توافقنامه برجام اشاره کرد و افزود:‌ با توجه و نگاه دقیق به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در مورد این چند کشور اروپایی به اعتقاد بنده آن‌ها نیز به جهت نزدیکی با آمریکا و برای تأمین منافع خود دیر یا زود از این توافقنامه خارج خواهند شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مسئولان اجرایی در تصمیم‌گیری‌ها باید اقتدار و استحکام لازم را داشته باشند گفت:‌ با تمام این اتفاقات و فرمایشات راه‌هگشای مقام معظم رهبری که حجت را بر همگان تمام کرده است انتظار داریم مسئولان اجرایی نیز در مسیر تحقق اهداف مورد نظر رهبری تصمیمات لازم را بگیرند.

رئیس مرکز اسلامی شیعیان هامبورگ آلمان با بیان اینکه مسئولان حوزه دیپلماسی کشور برخورد لازم و قاطع براساس حکمت و مصلحت را مد نظر قرار دهند افزود:‌ امیدواریم مسئولان مربوطه در این عرصه بدون هیچ‌گونه تسامح و تساهل برنامه‌های خود را بر اساس هویت فکری انقلاب مبتنی بر استکبارستیزی به پیش ببرند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری مهم‌ترین سرمایه نظام اسلامی را وجود پر برکت ولایت و رهبری خواند و گفت: صلاح،‌ هویت ‌و ثبات نظام قطعاً در پیروی و اطاعت از فرمایشات و منویات خردمندانه مقام معظم رهبری است بنابراین بر همه ما حرکت در این مسیر و تلاش در جهت تحقق اهداف ترسیم شده واجب است.

امام جمعه مسجد شیعیان هامبورگ آلمان با بیان اینکه به‌خاطر وجود مقدس مقام معظم رهبری همواره شکرگذار خداوند متعال هستیم افزود: مقام معظم رهبری خطاب به آمریکایی‌‌ها گفتند شما غلط می‌کنید که ملت ایران را تهدید می‌کنید و این جمله آشنا در حقیقت تکرار همان جمله تاریخی امام خمینی(‌ره)‌ است که امروز توسط ایشان بار دیگر تکرار شد.

28 مرتبه بازدید
خطبه ها

نماز جمعه/ خطیب: آیت الله دکتر رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ / 28 اردیبهشت 97 / درسهائی از قرآن (16) « شکر 4 »

و البته شاکران واقعی آنهایی هستند که صفت شکر به طور مطلق در وجود آنها استقرار یافته است. آنان که هر نعمتی را با قلب و زبان و عمل به خداوند مستند می کنند و با شناخت ماهیت و جایگاه آن نعمت برای رسیدن به کمال از آن بهره مند می شوند و همواره نعمت را به یاد می آورند؛ به گونه ای که در هر نعمتی وجود حق را می بینند. چه اینکه حضرت علی(ع) فرمودند: «ما رَأیتُ شیئاً إلاّ و رَأیتُ اللّهَ قَبلَهُ و بَعدهُ و مَعَهُ» و البته به همین جهت است که شکر واقعی و مطلق دشوار است.. ....