۱۳ خرداد ۱۳۹۵

جامعه نیازمند خط نورانی امام خمینی(ره) است

آیت‌الله رضا رمضانی در همایش «بازخوانی خط نورانی امام خمینی (ره)» شرایط جامعه امروز را نیازمند خط نورانی امام (ره) دانست و اظهار کرد: امروز شرایط جامعه به گونه‌ای است که باید خط نورانی امام (ره) را به طور علمی و دقیق مد نظر داشته باشیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:
 
جامعه نیازمند خط نورانی امام خمینی(ره) است/ استکبار به دنبال انحراف جامعه بشری است
 
خبرگزاری فارس: جامعه نیازمند خط نورانی امام خمینی(ره) است/ استکبار به دنبال انحراف جامعه بشری است
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز شرایط جامعه نیازمند خط نورانی، علمی و دقیق امام خمینی(ره) است.
 
آیت‌الله رضا رمضانی  در همایش «بازخوانی خط نورانی امام خمینی (ره)» در حسینیه شاهد رشت، شرایط جامعه امروز را نیازمند خط نورانی امام (ره) دانست و اظهار کرد: امروز شرایط جامعه به گونه‌ای است که باید خط نورانی امام (ره) را به طور علمی و دقیق مد نظر داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه وقوع انقلاب اسلامی هنر، معجزه و کرامت را به دنبال داشته است، تصریح کرد: وقوع انقلاب اسلامی با ارائه تفکر صحیح و حضور افراد اتفاق افتاده است.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه 70 درصد مردم برای تحقق انقلاب اسلامی به صحنه آمدند، تصریح کرد: در طول انقلاب اسلامی حمایت مردمی را داشتیم و حفظ این رکن بسیار مهم است.
 
آیت الله رمضانی ادامه داد: پس از انقلاب با یکسری اصطلاحاتی مواجه هستیم که اسلامیت و جمهوریت را می‌خواهند از همدیگر جدا کنند اما این موضوع خسران‌آور است و در این زمینه نباید انعطاف نشان دهیم.
 
وی با تصریح بر اینکه به دنبال اسلام جامع در حوزه‌های فردی و اجتماعی هستیم، گفت: تفسیر صوفی مآبانه از آیات قرآن، خسران و به ضرر نظام است.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اسلام انسان را در مقابل دشمن درونی و بیرونی مقاوم بار می‌آورد، اضافه کرد: اسلام دین رحمت و رسول اکرم (ص) پیامبر مهربانی و رحمت است.
 
به گفته آیت الله رمضانی، اسلام حامل سه صلح با خود، دیگران و با خدا است و می‌خواهد بشر را با خود، دیگران و خدا آشتی دهد.
 
وی افزود: اکنون با پدیده ظلم، ستم، فقر، تبعیض و باند قدرت و ثروت در دنیا مواجه هستیم و به مظلومان زور می‌گویند و می‌خواهند بشریت را به فلاکت بکشانند.
 
* استکبار به دنبال انحراف جامعه بشری است
 
آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه استکبار به دنبال انحراف جامعه بشری است، خاطرنشان کرد: انقلاب برپایه اسلام است و اسلام انقلابی‌ به ما درس مقاومت می‌دهد و در برابر زیاده‌خواهان ایستادگی می‌کند.
 
به گفته وی، اسلام انقلابی در برابر آنها که می‌خواهند باند قدرت و ثروت را تقویت کنند، می‌ایستد.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: اسلام انقلابی به معنای اسلام تحول‌گراست و در مقابل آنها که دنبال استکبار هستند، می‌ایستد.
 
آیت الله رمضانی افزود: اسلام انقلابی تنها درباره وظیفه فردی نیست، بلکه وظیفه جمعی نسبت به ظلم را مشخص می‌کند.
 
وی با بیان اینکه اسلام رحمانی متعارض با اسلام انقلابی نیست، تصریح کرد: براساس مبنای انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی، باید سبک زندگی را مد نظر داشته باشیم.
 
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در پایان مسؤولیت مدیران در سبک زندگی را بسیار مهم دانست و متذکر شد: مردم رفتار مدیران ما را مشاهده می‌کنند.
 

2025 مرتبه بازدید
خطبه ها

نماز جمعه/ خطیب: آیت الله دکتر رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ / تاریخ: 13.04.2018 مطابق با 24 فروردین 97 / درسهائی از قرآن (13) « شکر 1 »

اهمیّت موضوع شکرگزاری از منظر قرآن اهمیّت موضوع شکر به حدّی است که فقط در قرآن کریم حدود 70 مرتبه مادّه «شکر»[1] به کار رفته است، و در بسیاری از این موارد شکر لازم و واجب دانسته شده، و به عنوان یک ارزش اخلاقی و انسانی مورد توجّه قرار گرفته است. البته باید توجّه داشت که مفهوم شکر به دقت و تأمّل بیشتری نیازمند است، و نمی توان آن را از مفاهیم بسیار روشن برشمرد. زیرا موارد و مصادیق شکر و انواع و اقسام آن، و ارتباط آن با خدا و انسان اقتضاء می کند دربارۀ آن دقت بیشتری صورت گیرد.معانی شکر راغب اصفهانی در کتاب معروف خود در معنای این مادّه می نویسد: «شکر به معنی تصوّر نعمت و اظهار و ابراز آن است».[2] و در کتاب دیگر خود نوشته است: «شکر در اصل از ماده «کشر» به وزن کشف بوده که به معنی ابراز و اظهار است. لذا «دابة شکور» به حیوانی می گویند که هرگاه مراقبت کافی از آب و علف او کنند، روز به روز چاق تر می شود. و فردی گفته است اصل و ریشۀ آن از «عین شکراء» به معنی چشمه پر آب است».[3] بنابراین شکر به معنی پر شدن وجود انسان از یاد بخشندۀ نعمت ها است.