۱۶ خرداد ۱۳۹۵

شهدای مدافع حرم سند مقاومت مقابل استکبار هستند

شهدای مدافع حرم سند مقاومت در برابر استکبار هستند و اگر افراد اینگونه تربیت شوند جامعه در برابر ظالمان انعطاف‌ناپذیر می‌شود.

شهدای مدافع حرم سند مقاومت مقابل استکبار هستند


 

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان گفت:

شهدای مدافع حرم سند مقاومت در برابر استکبار هستند و اگر افراد اینگونه تربیت شوند جامعه در برابر ظالمان انعطاف‌ناپذیر می‌شود. 

آیت‌الله رضا رمضانی در جریان دیدار با خانواده جواد دوربین شهید مدافع حرم از بندر انزلی،اظهار کرد: شهدای مدافع حرم سند مقاومت در برابر استکبار هستند و بنیاد شهید و امور ایثارگران باید آثار این شهدا را حفظ کند 

وی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تأکید کرد و افزود: اگر افراد مانند شهدای مدافع حرم تربیت شوند جامعه در برابر ظالمان و استکبار انعطاف ناپذیر می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جریان استکبار راه‌های نفوذ بین مردم مستضعف را دنبال می‌کند، تصریح کرد: جامعه اسلامی در برابر استکبار باید نفوذ ناپذیر باشد.

آیت الله رمضانی، ایران اسلامی را قدرت برتر علمی، نظامی و سیاسی در منطقه خواند و بیان کرد: فرهنگ ناب انقلاب اسلامی را می‌توانیم به دنیا صادر کنیم.

931 مرتبه بازدید
خطبه ها

نماز جمعه/ خطیب: آیت الله دکتر رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ / تاریخ: 13.04.2018 مطابق با 24 فروردین 97 / درسهائی از قرآن (13) « شکر 1 »

اهمیّت موضوع شکرگزاری از منظر قرآن اهمیّت موضوع شکر به حدّی است که فقط در قرآن کریم حدود 70 مرتبه مادّه «شکر»[1] به کار رفته است، و در بسیاری از این موارد شکر لازم و واجب دانسته شده، و به عنوان یک ارزش اخلاقی و انسانی مورد توجّه قرار گرفته است. البته باید توجّه داشت که مفهوم شکر به دقت و تأمّل بیشتری نیازمند است، و نمی توان آن را از مفاهیم بسیار روشن برشمرد. زیرا موارد و مصادیق شکر و انواع و اقسام آن، و ارتباط آن با خدا و انسان اقتضاء می کند دربارۀ آن دقت بیشتری صورت گیرد.معانی شکر راغب اصفهانی در کتاب معروف خود در معنای این مادّه می نویسد: «شکر به معنی تصوّر نعمت و اظهار و ابراز آن است».[2] و در کتاب دیگر خود نوشته است: «شکر در اصل از ماده «کشر» به وزن کشف بوده که به معنی ابراز و اظهار است. لذا «دابة شکور» به حیوانی می گویند که هرگاه مراقبت کافی از آب و علف او کنند، روز به روز چاق تر می شود. و فردی گفته است اصل و ریشۀ آن از «عین شکراء» به معنی چشمه پر آب است».[3] بنابراین شکر به معنی پر شدن وجود انسان از یاد بخشندۀ نعمت ها است.