آیت الله رمضانی: دشمنان رسالت محمدی به جایگاه و قداست مرجعیت پی بردند

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تأکید کرد: دشمنان رسالت محمدی به جایگاه و قداست مرجعیت و میزان تاثیرش در حفظ دین و جامعه پی بردند.
اشتراک گذاری
23 آذر 1401
92 بازدید
کد مطلب : 5064

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، پیامی به کنگره بزرگداشت آیت الله العظمی میرزا محمدتقی شیرازی ارسال کرد.

آیت الله «رضا رمضانی» در این پیام با اشاره به جایگاه والای مراجع عظام تقلید  و سه نمونه از فتاوای سرنوشت‌ساز مرجعیت – فتوای تحریم تنباکو به وسیله میرزایی شیرازی اول، فتوا علیه استعمارگران انگلیسی به وسیله میرزا محمدتقی شیرازی و فتوای جهاد علیه داعش به وسیله آیت الله سیستانی – را ذکر نمود.

وی تصریح کرد: دشمنان رسالت محمدی به جایگاه و قداست مرجعیت و میزان تاثیرش در حفظ دین و جامعه از چنگال ظلم و فساد و استبداد و خنثی کردن نقشه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و نظامی استعمار پی بردند.

متن کامل ترجمه فارسی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«ولقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر أن الأرض یرثها عبادی الصالحون. إن فی هذا لبلاغاً لقوم عابدین وماارسلناک إلا رحمه للعالمین» (سوره انبیاء، آیه ۵)

مرجعیت در عصر غیبت کبری مسئولیت حفظ دین و امت را از شر سوء استفاده کنندگان و جعل هویت افراد باطل و ظلم ستمگران بر عهده گرفت.

تاریخ هیچ موردی از ارتباط مراجع عظام تقلید ما با حکومت های ظالم یا حمایت از این حکومت ها از دور یا نزدیک را ثبت نکرده است.

فقهای عادل از مراجع ما، متولیان امر خداوند در حلال و حرام هستند که موضع گیری های آنها در مبارزه با ظلم و استبداد و تلاش برای اصلاح فساد در راستای التزام به تکالیف الهی و تلاش برای تطبیق آن با دقت و هوشیاری هم راستا با نیازهای هر مرحله، متمایز بوده است، آنها امانت داران پیامبران و میراث داران انبیا و رهبران هدایت گر از اهل بیت(ع) هستند که امر دین و دنیا به آنها تفویض شده است.

دشمنان رسالت محمدی، به جایگاه و قداست مرجعیت و میزان تاثیرش در حفظ دین و جامعه از چنگال ظلم و فساد و استبداد و خنثی کردن نقشه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و نظامی استعمار پی بردند، به خصوص بعد از پیروزی فتوای میرزا شیرازی بزرگ در نهضت تنباکو و نیز فتوای جهاد شیخ محمدتقی شیرازی علیه استعمارگر انگلیسی که به اخراج این استعمارگر از خاک عراق منتهی شد و تا امروز که فتوای جهاد کفایی آیت الله العظمی سیستانی، پیروزی بزرگی را برای اسلام و مسلمانان به دست آورد، دشمنان اسلام و امت اسلامی همیشه تلاش کردند که قداست مرجعیت را هدف قرار بدهند و ایشان را کوچک جلوه بدهند.

این کنگره باشکوه، پیشرو در مشارکت علمی و فرهنگی و تربیتی برای آگاه کردن نسل ها در خصوص حقایق تاریخ مرجعیت رشید و موضع گیری های تبلیغی آنها برای حفاظت از دین و امت در برابر فتنه ها و توطئه های ویران کننده و ارشاد و رساندن آن به ساحل امن و آرام به رهبری موعود امت و جامع کلمات سید و مولای ما امام مهدی منتظر(عج) است. خداوند ما و شما را از بهترین یاران و یاوران قیام ایشان قرار بدهد. برای برگزارکنندگان این کنگره، حسن قبول و توفیق مستمر خواستارم.

و ستایش مخصوص خداوندی است که پروردگار جهانیان است.

رضا رمضانی

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)

۱۳ جمادی الاول ۱۴۴۴ مصادف با  ۱۷ آذر ۱۴۰۱

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.