پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پی درگذشت آیت الله روحانی

در پی درگذشت آیت الله سید محمدصادق روحانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) پیام تسلیتی صادر کرد.
اشتراک گذاری
27 آذر 1401
196 بازدید
کد مطلب : 5080

در پی درگذشت آیت الله العظمی «سید محمدصادق روحانی»، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام آیت الله «رضا رمضانی» به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

رحلت مرجع و استوانه علمی ـ دینی و بازمانده ای از تبار فقاهت و مجاهدت؛ حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمدصادق روحانی(رحمه‏الله علیه) موجب تأثر و تأسف گردید.

آن فقیه و اصولی برجسته که از محضر بزرگان علم، فقاهت و سیاست همچون حضرات آیات عظام؛ سید ابوالحسن اصفهانی، سید ابوالقاسم خویی و محمدحسین غروی اصفهانی، سیدحسین طباطبایی بروجردی و حضرت امام خمینی رحمه الله علیهم، شاگردی نمود؛ از جوانی مدرسی مسلّط در سطوح عالی گردید و در سالیان متمادی، تالیفات و منشورات فراوانی را برای جهان تشیع و عالَم فقاهت به میراث گذاشت. سلوک مجاهدانه و خستگی‌ناپذیر این فقیه بزرگوار در سالهای پیش از انقلاب اسلامی در مواضع و بیانیه‌هایی علیه حکومت طاغوت و در قضایایی مانند تصویب لایحه کاپیتولاسیون و حمله نظامیان پهلوی به مدرسه فیضیه و همچنین در رویدادهای گوناگون پس از انقلاب، از ایشان چهره ای همواره حامی وخدمتگزار اسلام و انقلاب ساخته بود.

 بیش از ۶۰ اثر به زبان عربی و بیش از ۲۰ اثر به زبان فارسی، خصوصا آثار سترگی همچون «فقه الصادق»، «منهاج الفقاهه»، «زبده‌الاصول» و «کتاب‌نامه‌های تاریخی»؛ نشان از برکات علمی و فضایل فقهی و اصولی و تاریخی و سیاسی این عالم جلیل‌القدر دارد.

اینجانب این ثلمه جبران ناپذیر را به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا له الفداء) و نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی ومراجع معظّم تقلید، حوزه های علمیه قم و نجف، شاگردان، علاقمندان و خصوصا خاندان معظم ایشان تسلیت عرض می‏نمایم و از خداوند متعال برای آن فقید سعید علوّ درجات، رضوان الهی و حشر با اجداد طاهرینش و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نمایم.

 

رضا رمضانی

 

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.