آیت‌الله رمضانی: دنیای غرب درصدد مادی تربیت‌کردن انسان‌هاست

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه دنیای غرب درصدد است که انسان را مادی تربیت کند و او را از معنویت، مسئولیت پذیری و عدالت دور نماید، گفت: غرب می‌خواهد حقیقت را محو و غبارآلود کند تا قلب نوجوانان و جوانان ما تاریک شود.
اشتراک گذاری
06 دی 1401
116 بازدید
کد مطلب : 5112

آیت‌الله «رضا رمضانی» امروز سه‌شنبه ۶ دی ماه ۱۴۰۱ در مراسم شهادت حضرت زهرا(س) که در مسجد امام جعفر صادق(ع) رشت برگزار شد، اظهار کرد: فکر و عمل‌کردن نسبت به شخصیت حضرت زهرا (س) می‌تواند به عنوان الگویی برای زنان، دختران و مادران باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه هر انسانی که می‌خواهد مومنانه و همراه با هدف مقدس زندگی کند باید از حضرت زهرا(س) پیروی نماید، تصریح کرد: عقیده، انسان را رشد می‌دهد و آن چیزی که همراه انسان در آخرت خواهد بود اخلاق پاک است.

وی با بیان اینکه ما باید سازنده شخصیت خود بوده و اگر انسان اراده کند شخصیت خود را می‌سازد، افزود: زندگی پاک را کسی به دست می‌آورد که ایمان و عمل صالح را به همراه داشته باشد.

 آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه از زمان کودکی باید شروع را خوب انجام و ادب خوب بیاموزیم، ابراز کرد: شخصیت حضرت زهرا(س)، اگر چه عمر طولانی نداشت ولی همه اخلاقیات را در اوج به همراه داشت.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) از شخصیت‌هایی است که بهشت مشتاق ایشان است، اذعان کرد: در بهشت طهارت، محبت، امانتداری و عشق وجود دارد و مشتاق حضور حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) است.

وی تصریح کرد: برای خدا باید کار کرد تا ماندگار شویم؛ خوب شدن را باید تجربه کرد و خوب شدن مقدمه خوب رفتن است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه خوب شدن در اختیار ما است و همه این قدرت و اراده را داریم که خوب شویم، افزود: اگر خوب شویم به جایی می‌رسیم که به غیر از خدا چیزی را طلب نمی‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه انسان باید نگاه، رفتار، تعلیم، تعلم و عمل کردن خدایی داشته باشد، خاطرنشان کرد: انسان باید خود را برای خدا تربیت کند که در این صورت دارای جایگاه می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه دنیای غرب درصدد است که انسان را مادی تربیت کند و او را از معنویت، مسئولیت پذیری و عدالت دور نماید، ابراز کرد: اگر انسان منحرف شود نمی‌تواند خوب ببیند و خوب حرف بزند.

وی ادامه داد: غرب می‌خواهد حقیقت را محو و غبارآلود کند تا قلب نوجوانان و جوانان ما تاریک شود.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه نیچه معتقد است که باید خدا را محو کرد، اذعان کرد: در قلب‌های بشری اگر نام خدا احیا شود به گونه دیگری زندگی می‌کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه آن‌هایی که خود را باور نکردند در تمام مقاطع زندگی عقب‌نشینی می‌کنند، گفت: ما باید خود را باور کرده و با خود آشتی کنیم.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) نه تنها برای بانوان بلکه برای همه انسان‌ها به ویژه کسانی که مومنانه و با اعتقاد زندگی می‌کنند، یک الگوی کامل است، ابراز کرد: حضرت صدیقه طاهره(س) برای پدر، مادری می‌کرد و آرامش پیامبر (ص) و همسرش علی(ع) بود.

آیت‌الله رمضانی در پایان به محبت و ارادت حضرت زهرا(س) نسبت به امیرالمومنین(ع) اشاره و اذعان کرد: حضرت زهرا(س) دارای قدرت معنوی بودند که در روایات بسیاری به آن اشاره شده است.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.