آیت‌الله رمضانی: آمریکا و انگلیس دلسوز ملت ایران نیستند/ دشمن امروز امنیت ما را نشانه گرفته است

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس هیچگاه برای ملت ما دلسوزی نخواهند کرد، گفت: آنها به خاطر ضربه‌هایی که به‌واسطه‌ حرکت‌های آزادی‌بخش در سوریه، لبنان و عراق خورده‌اند، ساکت نمی‌نشینند.
اشتراک گذاری
08 دی 1401
104 بازدید
کد مطلب : 5119

آیت‌الله «رضا رمضانی» امروز پنجشنبه ۸ دی ماه ۱۴۰۱ در مراسم گرامیداشت یوم‌الله نهم دی (روز بصیرت و  میثاق امت با ولایت) که در بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی بر اساس سه رکن اسلام، رهبری و مردم بنا نهاده شده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اسلام به معنای جامع و دقیق برای سعادت بشر آمده است، افزود: مهم این است که ما امروز بتوانیم این اسلام را به جامعه بشری معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی این اعتقاد و باور را داشت که با اتحاد، انسجام و یکپارچگی میان ملت‌ها، می‌توان در برابر ظلم، استعمار، استکبار و استثمار جهانی ایستاد و مقاومت کرد.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه هر جا که مردم در تحقق و بقای نظام حضور داشته باشند، آن انقلاب بیمه خواهد بود، تاکید کرد: اگر رکن رهبری تضعیف شده و مردم انسجام را از دست بدهند، آن وقت زمینه تضعیف انقلاب و آرمان‌های آن فراهم می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی برای تحقق عدالت به معنای واقعی بوده است که جزء آرمان همه انبیای الهی است، ابراز کرد: جامعه بشری و انقلابی باید از عدالت به معنای واقعی برخوردار شود، همان عدالتی که قوام جامعه بر آن است؛ مردم در دورترین نقطه کشور باید طعم عدالت را بچشند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بر پایه ارزش‌های الهی و انسانی به پیروزی رسید تا انسان جایگاه واقعی خود را پیدا کند و به حیات طیب و پاک برسد، افزود: زندگی پاک بدون ایمان، اعتقاد و عمل صالح و بدون پایبندی به اخلاق ممکن نخواهد بود.

آیت‌الله رمضانی اظهار کرد: اگر در جامعه‌ای اخلاق و عقیده پاک نباشد، آن جامعه رشد معنوی نخواهد داشت.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، معنویت را گمشده امروز جامعه بشری دانست و اظهار کرد: دنیای غرب همواره از حقوق حیوانات، حقوق زنان و … دم می‌زند ولی زمانی زن را به عنوان برده خود قرار می‌دادند و امروزه نیز نگاه ابزاری به زن دارند و از آن برای رسیدن به مقاصد استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه اسلام بیشترین دفاع را از حقوق زنان داشته است، خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) مدافع‌ترین شخصیت عالم دین و سیاست برای دفاع از حقوق زنان بوده است.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه ۳۰۰ آیه در قرآن مربوط به زن بوده و محتوای کامل یک سوره و حتی نام یک سوره از قرآن کریم به زن اختصاص یافته است، اظهار کرد: قرآن به معنای دقیق کلمه از زن و حقوق زنان دفاع کرده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به اینکه مردم بندرانزلی در عرصه‌های مختلف در دفاع از نظام اسلامی حضور داشته‌اند، تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران، برخواسته از نظام و تفکر عاشورایی است.

وی با بیان اینکه حضور زنان در عرصه‌های مختلف از آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی بوده است، گفت: امروزه در برخی رشته‌ها دختران بیش از پسران تحصیل می‌کنند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه زمانی که دشمن به دنبال استعمار کشورهایی منطقه بود، امام خمینی(ره) آمد تا سیادت، بزرگی و آقایی را به ملت برگرداند، گفت: چنین نظامی با این ادبیات قطعا دشمنانی خواهد داشت تا اجازه ندهند کارآمدی داشته باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: نظام اسلامی با اتحاد و همدلی توانست هم تثبیت شود، هم مشروعیت پیدا کند و هم کارآمدی خود را نشان دهد و هم اکنون در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به اینکه برخی سوء تدبیرها در جامعه باید ترمیم و اصلاح شود، تصریح کرد: نظام اسلامی در بخش علمی خیلی پیشرفت کرده‌ است ولی در حوزه عدالت گاهی کاستی یا بی‌تدبیری بوده است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه ملت ایران در هر جا که لازم بوده، از جان و مال خود هزینه کرده‌اند، افزود: مسئولین نظام باید ضمن وحدت در کنار مردم قرار بگیرند و از همه جهات به آنها خدمت کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: نهضت خدمت‌رسانی فقط برای یکسال نبوده بلکه امروزه بیشتر از گذشته مورد نیاز است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد قدرت تبلیغاتی در اختیار جریان صهیونیست و استکبار است، افزود: در این امپراتوری و دیکتاتوری رسانه‌ای هر چه به نفع جریان استکبار است را تبلیغ می‌کنند و هر چه به ضرر آنها باشد مثل اربعین و رویش‌های انقلاب را بایکوت می‌کنند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه دشمنان در مسائل اخیر، بیش از ۱۰۰ کشور و تمام قوا را برای ضربه زدن به نظام اسلامی بسیج کردند، تصریح کرد: در جریان اخیر منبع اخبار را شبکه‌های معاند ایران اینترنشنال، بی‌بی‌سی و منوتو قرار دادند و اذهان را با تبلیغات، ربات و هشتگ‌سازی محاصره کردند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس هیچگاه برای ملت ما دلسوزی نخواهند کرد، گفت: آنها به خاطر ضربه‌هایی که به‌واسطه‌ حرکت‌های آزادی‌بخش در سوریه، لبنان و عراق خورده‌اند، ساکت نمی‌نشینند.

وی با اشاره به اینک غرب مفهوم خانواده را تغییر داده و از همه ابزارهای هنری برای ترویج خشونت استفاده می‌کند، تصریح کرد: غرب با تغییر تعریف‌ها به دنبال تغییر نظام ارزشی و انسانی است. دنیای غرب به دنبال یک انسان مادی‌گرا و متمرکز بر لذت‌های مادی است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه مسئولان انقلاب اسلامی، باید به دنبال تحقق رفاه نسبی و عدالت در بخش اقتصادی و معیشتی باشند، تاکید کرد: انقلاب بر پایه باورها و ارزش‌ها و مقابله با ظلم و ستم بنا نهاده شده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ایران اسلامی امروزه پرچمدار مقابله با نظام‌ تروریستی است، گفت: این در حالی است که کشورهای مدعی مقابله با تروریست، خودشان فرمانده تررویست‌ها هستند.

وی افزود: قوای قضائیه، مقننه و مجریه با اتحاد وحدت و همدلی باید قوانینی وضع کنند تا بتوانند قدرت نظام را شوکت و عظمت ببخشند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه رهبری معظم خود را وقف نظام و انقلاب کرده است، اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی در مسیر تعالی نظام، پیشرفت علم، توجه به اخلاق و معنویت، تحقق عدالت، مبارزه با فساد و سبک زندگی اسلامی را مورد تاکید قرار داده‌اند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم گیلان در هشتم دی ماه سال ۸۸ با حضور در خیابان، با آرمان‌های انقلاب اسلامی پیمان مجدد بستند، افزود: عدالت، معنویت، امنیت و عقلانیت از آرمان‌های اصلی نظام مقدس اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه دشمن، امروز امنیت ما را نشانه گرفته است، افزود: در حوادث اخیر متاسفانه برخی از جوان‌ها فریب خوردند و نظام اسلامی با این افراد، با رأفت برخورد می‌کند ولی نسبت به اغتشاشگران و تخریب کنندگان اموال عمومی برخورد قاطع خواهد داشت.

آیت‌الله رمضانی در پایان با اشاره به اینکه ما با این انقلاب و آرمان‌های آن پیمان بسته‌ایم و تا آخرین لحظه بر پیمان خود پایبند هستیم، اذعان کرد: در طول این انقلاب، جوان‌های پاک و اقشار مختلف مردم جان خود را فدا کرده و به شهادت رسیدند، ما هم سینه خود را آماده شهادت کرده‌ایم.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.