آیت الله رمضانی: مسیر تولیدات شبکه الثقلین بر اساس کیفیت‌گرایی باشد

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با هیئت همراه از شبکه تلویزیونی بین المللی الثقلین بازدید کرد.
اشتراک گذاری
06 بهمن 1401
111 بازدید
کد مطلب : 5228

آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)  با هیئت همراه ظهر روز دوشنبه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۱ از شبکه تلویزیونی بین المللی الثقلین بازدید کرد.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) پس از اقامه نماز جماعت، با حضور در استودیو تصویر از ضبط برنامه ای ویژه کودکان رونمایی کرد.

در این دیدار آیت الله رمضانی با دست اندرکاران تولید برنامه به گفتگو نشست و نکاتی در خصوص اهمیت تولید برنامه برای کودک و نوجوان بیان داشت.

برنامه “یکی بود یکی نبود”  برای آشنا کردن کودکان با مفاهیم اساسی در سبک زندگی اسلامی، پرورش فکر خلاق، آموزش مهارتهای زندگی  با روش آموزشی فَبَک (فلسه برای کودکان) است که ضبط ۴۰ قسمت آن به پایان رسیده است.

این برنامه نیمه شعبان و بصورت روزانه ۶۰ دقیقه ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت مکه مکرمه روانه آنتن خواهد شد.

آیت الله رمضانی همچنین با عوامل برنامه نمایش قرآنی با موضوع “هاقیل” به گفتگو نشست و بخش هایی از این نمایش را مشاهده و بر قالب های خلاق برای انتقال مفاهیم دینی تاکید کرد.

نمایش “هاقیل” اولین داستان  از مجموعه نمایشی “قصص قران” است که درباره حضرت آدم (ع) و حوَا و فرزندان او به نام هابیل، قابیل، اقلیما و عازورا و اتفاقاتی است که بر آنها گذشته است .این مجموعه در شش قسمت ۴۰ دقیقه ای همراه با یک تله تئاتر ارائه خواهد شد. ادامه این مجموعه به زندگی نامه دیگر انبیاء اولوالعزم خواهد پرداخت.

آیت الله رمضانی پس از آن با حضور در استودیو رادیویی شبکه از عوامل پشت صحنه برنامه زنده رادیو- تصویری” مشاریق” دیدن کرد و پرداختن به موضوعاتی همچون ورزش صبحگاهی و ترویج نشاط و سلامتی در جامعه را از ضروریات دانست.

برنامه مشاریق برنامه ی صبحگاهی با موضوعات مختلف خانوادگی از ۶ رجب مطابق با ۸ بهمن سال جاری بصورت زنده و با حضور آنلاین کارشناسان جهان عرب روزانه به مدت ۵۵ دقیقه ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت مکه مکرمه بر روی آنتن شبکه الثقلین خواهد رفت.

در حاشیه برگزاری این مراسم عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور در جمع مدیران شبکه پس از استماع گزارش مدیران در خصوص اهمیت نیروی متعهد و متخصص و ضرورت کار جدی در فضای مجازی نکاتی را بیان کرد.

استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید بر اینکه مسیر تولیدات شبکه الثقلین باید کیفیت‌گرایی باشد به ضرورت استمرار جلسات شوراهای شبکه اشاره کرد تا با تحلیل دوره ای اتفاقات جهان اسلام، نقشه راه مناسبی جهت تولید برنامه های آینده تبیین کنند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.