آیت‌الله رمضانی: گستره جغرافیایی مقاومت به برکت انقلاب اسلامی گسترش پیدا کرد

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه این انقلاب هزینه‌های بسیار ارزشمند و گرانقدری پرداخت کرده است اظهار کرد: پاک‌ترین خون‌ها در راه انقلاب و برای بقا و حدوث انقلاب ریخته شده است. انقلاب اسلامی برای تحقق امنیت در ایران و در کشور‌های اسلامی، شهدای برجسته‌ای مانند حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را در طبق اخلاص گذاشت.
اشتراک گذاری
17 بهمن 1401
101 بازدید
کد مطلب : 5273

دبیرکل، معاونان و کارکنان مجمع جهانی اهل بیت (ع) امروز ـ دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ـ به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی به زیارت مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی مشرف شدند. در این مراسم مدیران و کارکنان مجمع با نثار تاج گل، به مقام شامخ امام راحل عظیم الشأن ادای احترام و با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) طی سخنانی در این مراسم گفت: دین اسلام در عصر حاضر توانسته به معنای دقیق و واقعی کلمه ارزش‌های انسانی، اسلامی و الهی را به رخ جهانیان بکشد که این از نکات برجسته و مهم است.

وی افزود: اینکه در عصر مدرنیته، اسلام چنین مدلی را در جامعه امروز بشری محقق کند برای بسیاری قابل تصور نبوده است. بسیاری از صاحب‌نظران گمان نمی‌کردند که اسلام بتواند مدل سیاسی را در حکمرانی به منصه ظهور برساند. ولی امام خمینی (ره) به عنوان معلم انقلاب به ما و جهانیان آموخت و این باور را ایجاد کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به ادبیات متفاوت حضرت امام (ره) تصریح کرد: امام در برخی مناسبت‌ها بحث مستضعفان عالم را مطرح می‌کردکه باید به حق و حقوق خود برسند. استیفای حقوق مستضعفان عالم و برچیده شدن ظلم از جامعه بشری یکی از اهداف نظام و انقلاب بود. اینکه عده‌ای بخواهند با ابزار‌های مختلف جامعه بشری را مورد ظلم و ستم قرار دهند مانع سعادت بشریت است. مستکبران باید از صحنه روزگار محو شده و به زباله دان تاریخ انداخته شوند.

وی افزود: امام درخصوص بلوک شرق این نکته را گوشزد کرده بود، ولی آن‌ها باور نمی‌کردند، ولی این اتفاق افتاد و اسلام با همه شاخصه‌ها در برابر استکبار قرار گرفت.

آیت الله رمضانی اضافه کرد: اسلام برای کرامت واقعی انسان‌ها نازل شده است. این کرامت باید حفظ شود. نباید عده‌ای به عنوان برده و بنده باشند. دوران بردگی کهنه و مدرن به سر آمده است و نباید اجازه داده شود بردگی و بندگی به صورت یک سیستم در جامعه بشری نقش استعماری خود را ایفا کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: عده‌ای اسلام را تحریف می‌کنند و شکل های تحریف شده را در قالب اسلام لیبرال و اسلام داعشی به جای اسلام عقلانیت محور، معنویت گرا و عدالت محور ارائه می‌دهند.

آیت الله رمضانی با اشاره به حرکت بدون وقفه قطار انقلاب اظهار کرد: بسیاری تلاش کردند این قطار را متوقف کنند، اما تاکنون نتوانسته‌اند و با این اراده ملی که در ملت و در مستضعفان عالم وجود دارد و با نگاهی که مقام معظم رهبری به همه ما آموخته‌اند هیچ‌گاه دشمنان اسلام و انقلاب به اهداف خود نخواهند رسید.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در ادامه به اتفاقات اخیر در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ کشور در این غائله وارد صحنه شده بودند تا با جنگ ترکیبی نگاه ها و فضا را تغییر داده و عوض کنند گفت: در این بین عده‌ای فریب خوردند که باید با فریب خوردگان برخورد متناسب شود، اما با کسانی که لیدر اغتشاشات بوده و درصدد بودند که نظام را به مرز براندازی هدایت کنند باید برخورد مناسب صورت بگیرد.

 آیت الله رمضانی گفت: مجمع جهانی اهل بیت (ع) وظیفه دارد که فرهنگ اهل بیت را به نخبگان و آحاد جامعه و همچنین شیعیان و مسلمانان و غیرمسلمانان ارائه دهد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه این انقلاب هزینه‌های بسیار ارزشمند و گرانقدری پرداخت کرده است اظهار کرد: پاک‌ترین خون‌ها در راه انقلاب و برای بقا و حدوث انقلاب ریخته شده است. انقلاب اسلامی برای تحقق امنیت در ایران و در کشور‌های اسلامی، شهدای برجسته‌ای مانند حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را در طبق اخلاص گذاشت.

وی افزود: به برکت این مقاومت بود که امروزه گستره جغرافیایی مقاومت گسترش پیدا کرده است. امروز لبنان، سوریه، یمن، افغانستان، بحرین و حتی در کشور‌های آمریکای لاتین و بسیاری از کشور‌ها تئوری مقاومت در برابر زرمداران و زورمداران تئوریزه شده است و همه پذیرفته‌اند که دیگر جایی برای ظلم، ستم و استعمار نیست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در پایان گفت: ما بر پیمان خویش با امام راحل ثابت قدم هستیم و تا پای جان بر آرمان‌هایی که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای آن مبارزه کرده خواهیم ایستاد. ما در برابر کسانی که با ابزار‌های فراوان در دوران استبداد فرانو درصدد ظلم و ستم هستند خواهیم ایستاد.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.