آیت الله رمضانی: حاکمیت فلسطین باید به‌دست مردم این کشور باشد/ ظلم رژیم صهیونیستی را با ابزار هنر به‌ جهانیان ارائه کنیم

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تاکید کرد: ایران اسلامی به عنوان ام القرای جهان اسلام وظیفه خود می‌داند که از ملت مظلوم فلسطین دفاع کند. ما هم وظیفه داریم که از فلسطین به عنوان نماد مقاومت دفاع کنیم و ظلم را در قالب هنری به‌جهانیان بازتاب دهیم.
اشتراک گذاری
02 اسفند 1401
72 بازدید
کد مطلب : 5370

همزمان با چهل و چهارمین سالروز تحویل سفارت رژیم صهیونیستی در ایران به مردم فلسطین، «همایش بین‌المللی هنر متعهد در حمایت از قدس شریف» همراه با اهدای جوایز «جشنواره کاریکاتور روز قدس» روز دوشنبه یکم اسفندماه ۱۴۰۱ در محل برج آزادی تهران – قدمگاه انقلاب اسلامی – برگزار شد.

آیت‌الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) طی سخنانی در این همایش با تأکید بر نقش ارزشمند هنر در به تصویر کشیدن جنایات صهیونیست‌ها، مقاومت در برابر اشغالگری و استکبار را جزو مصادیق فعالیت‌های عدالت‌خواهانه برشمرد.

وی مقاومت را گزینه انحصاری در برابر اشغالگری و خودکامگی دانست و گفت: بیشترین نقض هنجار‌های بین‌المللی توسط رژیم صهیونیستی انجام گرفته و موضع منطقی ما این است که حاکمیت فلسطین باید به‌دست مردم این کشور اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی باشد.

آیت‌الله رمضانی با تأکید بر نقش ارزشمند هنر در به تصویر کشیدن جنایات اسرائیل، خاطرنشان کرد: فلسطین یک سرزمین مقدس و مورد احترام تمام ادیان است که متأسفانه تلخ‌ترین وقایع در آنجا نسبت به مردم صورت می‌گیرد و حتی هنرمندانی که حوادث فلسطین را روایت می‌کنند، در معرض تهدید و شهادت هستند.

وی از برگزاری این همایش فاخر در حمایت از فلسطین و قدس شریف تقدیر کرد و افزود: بنا بر آموزه‌های ادیان ابراهیمی و آیات شریفه قرآن کریم، مذاکره و صلح نیز باید بر محور عدالت باشد و یکی از مصادیق عدالتخواهی، مقاومت در برابر ظلم و استکبار می‌باشد که امروز به یک جریان جهانی تبدیل شده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه جریان مقاومت اکنون در جهان گسترش پیدا کرده است، تصریح کرد اگر بخواهیم اسلام را با توجه به ارکانش بیان کنیم باید هم به مقاومت و هم به رحمت توجه کنیم، مقاومت ذیل رحمت است.

آیت الله رمضانی گفت: اگرچه اکنون در محافلی سخن از صلح است، اما در قرآن هیچ جایی وجود ندارد که صحبت از صلح مطلق باشد، براساس قرآن و روایات باید صلح بر محور عدالت باشد.

وی با اشاره به ظلم روزافزون رژیم صهیونیستی به ملت مظلوم فلسطین گفت: برای اینکه فلسطینی‌ها به حقوق خود برسند باید تمام سازمان‌های بین المللی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند اقدامات لازم را انجام دهند.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه ظلم و ستم رژیم صهیونیستی به کل دنیای بشری اصابت خواهد کرد اظهار کرد: آن‌ها مدعی هستند که ما باید تسخیر سرزمین موعود را مقدمه‌ای برای نجات کل بشریت قرار دهیم که این به معنای به سیطره گرفتن کل بشریت است.

وی افزود: ایران اسلامی به عنوان ام القرای جهان اسلام وظیفه خود می‌داند که از ملت مظلوم فلسطین دفاع کند. ما هم وظیفه داریم که از فلسطین به عنوان نماد مقاومت دفاع کنیم و ظلم را در قالب هنری به‌جهانیان بازتاب دهیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: جریان صهیونیسم یک خطر جهانی است که جامعه بشری را دربر می‌گیرد. آن‌ها درصدد هستند که نوعی حاکمیت جهانی را براساس مبانی خود دنبال کنند. جریان صهیونیسم یک جریان سلطه است و نوعی ظلم بی حد است که جامعه بشری را گرفته و به همین جهت باید با آن مقابله کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: بحث تحقق عدل یک بحث عقلی و فطری است و بشر وقتی متوجه ظلم شود خود به خود در برابر آن قیام می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تصریح کرد: امام خمینی (ره) حاکمیت دینی براساس آموزه‌های وحیانی که کرامت بشر را به دنبال داشت، احیا کرد. فلسطین به برکت مقاومت به دنبال رسیدن به این کرامت واقعی است و این درس بزرگی برای آزادی خواهان می‌باشد و قطعا این مقاومت در دنیا گسترش می‌یابد و مقدمه ظهور منجی می‌شود و بشریت طعم عدل واقعی را خواهد چشید.

پایان پیام/۳۴۴

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.