برگزاری محافل انس با قرآن رمضانیه در دانشگاه بین‌المللی اهل بیت(ع)

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تأکید بر ضرورت برگزاری جلسات قرآنی در دانشگاه بین‌المللی اهل بیت(ع) اظهار کرد: باید از فرصت ماه رمضان به منظور برپایی محافل و جلسات انس با قرآن و تفسیر برای دانشجویان این دانشگاه بهره‌مند شد.
اشتراک گذاری
09 اسفند 1401
78 بازدید
کد مطلب : 5385

جشن اعیاد شعبانیه روز دوشنبه گذشته (۸ اسفندماه) با حضور آیت‌الله رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید جازاری معموئی، رئیس دانشگاه بین‌المللی اهل بیت(ع) و دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی در این دانشگاه برگزار شد.

این مراسم با سخنرانی آیت‌الله رمضانی همراه بود و وی ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

آیت‌الله رمضانی در ادامه خطاب به دانشجویان اظهار کرد: رمضان فرصت خوبی است که جلسات و محافل انس با قرآن داشته باشید و حتی جلسات آمورشی قرآن و تفسیر با حضور اساتید قرآنی برگزار شده و مقامات قرآنی و قواعد قرائت و تجوید و مباحث تفسیری در این جلسات آموزش داده شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: در جلسات تفسیری می‌توان پیام‌های قرآنی مثلاً پیام‌های یک سوره را شرح داد و خروجی این جلسات برگزاری مسابقه باشد و هر شب یک مسابقه که سؤالات آن برگرفته از مباحث تفسیری جلسات باشد، برگزار کرد و در پایان جوایزی از سوی دانشگاه بین‌المللی اهل بیت(ع) به برترین‌ها اهدا شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین بیان کرد: با برپایی جلسات انس با قرآن، فضای قرآنی زیبایی در دانشگاه شکل خواهد گرفت که حتی می‌توانید آن را فیلمبرداری و خاطره‌ای زیبا برای خودتان خلق کنید و این جلسات آثار معنوی خوبی خواهد داشت.

آیت‌الله رمضانی در ادامه با بیان این‌که ماه‌های رجب، شعبان و رمضان، ماه‌های سلوک، تربیت نفس و پرورش عقل و جسم است، اظهار کرد: اگر نفس خوب تربیت شود، انسان صاحب کمالات خواهد شد و اگر عقل خوب تربیت شود، انسان صاحب ادراک می‌شود و هر چه فهم دقیق‌تر و عمیق‌تر باشد، جایگاه انسان بالاتر خواهد رفت.

وی تصریح کرد: ماه رجب و شعبان، ماه تربیت نفوس است و می‌توان از دعاهای این ماه‌ها بهره برد و حتی اگر هر روز فرصت ندارید، هفته‌ای یک بار مناجات شعبانیه را بخوانید و از معانی عمیق آن بهره‌مند شوید.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین گفت: در میان دانشجویان دانشگاه، صاحب صداهای زیبا دیده می‌شود که می‌توانند هفته‌ای یک بار مناجات شعبانیه را در جمع دانشجویان بخوانند، الفاظ و معانی این مناجات و دعاها بسیار زیباست. جوانی فرصت مناسبی برای دعا و مناجات و راز و نیاز با خداست.

آیت‌الله رمضانی در ادامه تخلق به اخلاق و آداب دانشجویی را در دانشگاه بسیار مهم دانست و گفت: ما قبل از هر چیز باید خودمان را بشناسیم، انسان باید برای خود ارزش و جایگاه والایی قائل باشد و بداند جایگاهش بلند است و نباید خود را کوچک کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: باید با خودمان ارتباط درستی برقرار کنیم و نگاه درستی به خودمان داشته باشیم، باید هستی و خودمان را زیبا و مثبت ببینیم و نگاه دقیق، معنادار، مثبت و عمیقی به خود داشته باشیم، زیرا خداوند ما را به عنوان پدیده‌ای معنادار آفریده است.

پایان پیام/۳۴۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *