سپاه پاسداران فدائیان حفاظت و صیانت از نظام جمهوری اسلامی هستند

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: سپاه پاسداران فدائیانی هستند که به وقت، خود را برای حفاظت و صیانت از نظام جمهوری اسلامی در میدان حاضر می‌کنند.
اشتراک گذاری
16 اسفند 1401
72 بازدید
کد مطلب : 5553

آیت‌الله «رضا رمضانی» روز سه‌شنبه، ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ در جشن اعیاد شعبانیه که در حسینیه حضرت ابوالفضل العباس(ع) رشت برگزار شد، اظهار کرد: باید با امام زمان (عج) زندگی کنیم و نسبت به ایشان شناخت، معرفت و اطاعت پیدا کنیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر معرفت نسبت به امام زمان (عج) صورت نگیرد چه بسا انسان به مرگ جاهلانه از دنیا رفته است، تصریح کرد: هر چه شناخت ما نسبت امام زمان (عج) بیشتر باشد ارادت ما نیز بیشتر است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، افزود: اگر جامعه بخواهد پیشرفت کند و در این مسیر قدرت آن افزایش پیدا کند لازمه آن عمل به توصیه‌های این بیانیه است.

آیت‌الله رمضانی ادامه داد: توصیه‌های این بیانیه توجه به بحث پیشرفت علم، اخلاق و معنویت، عدالت، مبارزه با فساد، سبک زندگی اسلامی و… بوده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که فرمودند «اگر سپاه نبود کشور هم نبود»، خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران فدائیانی هستند که به وقت خود را برای حفاظت و صیانت از نظام جمهوری اسلامی در میدان حاضر می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه شخصیت‌هایی مانند حاج قاسم در سپاه پاسداران برای صیانت از نظام جان‌فشانی کرده‌اند، ابراز کرد: اگر سپاه می‌خواهد آن اثر عمیق را داشته باشد و در گام دوم انقلاب اسلامی قدم‌های مبارک‌تری بگذارد باید مسیر توجه به دستورات فقهای اسلامی و آثار آن‌ها را ادامه دهد.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به آیه «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَهٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى»، اذعان کرد: در این آیه دو قیام فردی و قیام اجتماعی از ما خواسته شده است؛ قیام فردی ما را به توحید و قیام اجتماعی ما را به عدالت می‌رساند و جامعه تشنه عدالت است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حضرت مهدی (عج) را قیام برای خداوند و تجربه توحیدی زندگی کردن دانست و افزود: محبت نسبت به امام زمان (عج) باید پایدار باشد.

وی با تاکید بر اینکه خیلی سخت است که انسان همه کارها را برای خداوند انجام دهد که البته برای رسیدن به این امر تمرین بسیار نیاز است، گفت: اگر کسی میخواهد یار حضرت مهدی (عج) باشد باید قدم‌هایش در مسیر توحیدی باشد.

آیت‌الله رمضانی ادامه داد: اگر این‌گونه شد پیشرفت معنوی خواهیم داشت و برای اینکه بخواهیم آن ارتباط را برقرار کنیم اول باید از خودمان شروع کنیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در پایان با بیان اینکه تکیه‌گاه مؤمن، خداوندمتعال است و تمام وجود امام خمینی (ره) ایمان به خداوند بود، اذعان کرد: ما باید صالح و عادل باشیم تا مصلح و‌ عدالت‌خواه شویم و آینده بشر به دست صالحان خواهد بود.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.