آیت‌الله رمضانی: امام زمان(عج) ما را با آیات جلال و جمال قرآن آشنا می‌کند

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قدم برداشتن برای نظام جمهوری اسلامی، قدم برداشتن در راستای تعجیل در امر فرج است، گفت: امام زمان(عج) می‌خواهد ما را با آیات جلال و جمال قرآن کریم آشنا کند.
اشتراک گذاری
17 اسفند 1401
195 بازدید
کد مطلب : 5464

آیت‌الله «رضا رمضانی» شامگاه سه‌شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ در مراسم جشن نیمه شعبان که در مسجد سیدالشهدا(ع) صیقلان رشت برگزار شد، اظهار کرد: همه مستضعفان جهان به شب نیمه شعبان دل بسته‌اند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه قرآن کتاب زندگی است و راه را به آدمیان می‌شناساند، تصریح کرد: انسان اخلاقی کسی است که حکیم، عفیف، شجاع و عادل باشد.

وی با بیان اینکه انبیای الهی بشر را به اخلاق دعوت کردند تا به سوی ابدیت حرکت کند، افزود: اگر انسان با قرآن انس بگیرد فقر آن تبدیل به توانگری می‌شود.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه کتاب قرآن را فقط نباید کتاب موعظه ببینیم، خاطرنشان کرد: در غرب می‌خواستند در قرآن تصرف کنند و بگویند این کتاب امروز جامعه بشری نیست ولی به لطف خدا، توطئه‌شان از بین رفت.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر می‌خواهیم قرآن را بفهمیم باید با فهم و عقل خود آن را درک کنیم و به هر اندازه‌ای که غبار روی فطرت انسان قرار بگیرد از فهم آن کاسته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انسان به صورت فطری، توحیدی خلق شده است و اگر با قرآن انس بگیر به نظام توحیدی می‌رسد، ابراز کرد: قرآن دارای دو بُعد جلال و جمال است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه اهل بیت(ع)، ما را دعوت به جلال و جمال قرآن کرده‌اند، افزود: پیامبر اکرم (ص) وقتی با خودکامگان مواجه می‌شود آن وقت جلال دین خود را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: باید با آیات جلال و جمال قرآن آشنا شویم و امام زمان(عج) می‌خواهد ما را با آیات جلال و جمال قرآن آشنا کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ادامه داد: اگر با این آیات الهی آشنا شویم به حیات فکری و اخلاقی می‌رسیم و می‌توانیم جامعه را نیز به حیات فکری و اخلاقی برسانیم.

وی با اشاره به اینکه زمانی که قرآن تلاوت می‌شود باید با نرمی، ترتیل و حزن همراه باشد، اظهار کرد: کسی که به صفات قرآنی آراسته شود، قدرت شفاعت دارد.

آیت‌الله رمضانی در پایان اذعان کرد: هر کسی قدمی برای نظام جمهوری اسلامی در ظل مقام معظم رهبری بردارد، در راستای تعجیل در امر فرج قدم برداشته است.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.