آیت الله رمضانی: معلم نگاه تربیتی و رحمانی به دانش آموز داشته باشد

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خطاب به معلمان اهل هندوستان گفت: فضای فرهنگی هندوستان فضای محبت‌محور و عاطفی است و شما از این بستر می توانید بیشترین بهره‌وری را داشته باشید تا دانش آموزان را با رویکرد عاطفی و علمی رشد دهید.
اشتراک گذاری
04 خرداد 1402
100 بازدید
کد مطلب : 5847

جمعی از معلمان کشور هندوستان امروز ـ پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ ـ با حضور در ساختمان مجمع جهانی اهل بیت(ع) با آیت‌الله «رضا رمضانی» دیدار کردند.

آیت‌الله رمضانی در این دیدار اظهار داشت: مجمع جهانی اهل بیت(ع)، خانه اهل بیت (ع) و متعلق به شماست.

وی خطاب به معلمانی که در این نشست حضور داشتند گفت: شغل شما شغل انبیاء است، لذا این رسالت را با مقیاس‌های مادی نسنجید و کوچک نشمارید. شغل معلمی اقتضائاتی دارد که یکی از آنها صبر و استقامت است. هیچ وقت نباید خسته شوید.

استاد سطوح عالی حوزه همچنین خطاب به بانوان معلمی که در این جلسه شرکت داشتند عنوان کرد: بنیان تربیت بر اساس محبت است و خداوند، مادر را به عنوان الگوی محبت آفریده است؛ به همین دلیل استعداد و زمینه تربیت در زنان بیشتر از مردان است. همچنین از محبت مادر می توان به محبت خدا به بندگان پی برد. همان طور که مادر، نگاه رحمانی و تربیتی دارد معلم نیز باید نگاه تربیتی و رحمانی به دانش آموز داشته باشد.

وی درباره بایسته های معلمی گفت: لازم است تلاش معلم در تعلیم و تربیت بر اساس ارتقاء فهم و هوش دانش آموزان باشد، به حافظه محوری در تعلیم و تربیت اکتفا نکند و کوشش کند تا مباحث علمی را در سطح عمیق و کاربردی به دانش آموزان منتقل نماید.

آیت‌الله رمضانی در پایان اظهار داشت: فضای فرهنگی هندوستان فضای محبت‌محور و عاطفی است و شما از این بستر می توانید بیشترین بهره‌وری را داشته باشید تا دانش آموزان را با رویکرد عاطفی و علمی رشد دهید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.