آیت الله رمضانی: امام خمینی(ره) مسیر مقاومت در مقابل زورگویان را به ما نشان داد

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه امام راحل شخصیتی الگو برای تمام عالم بوده است، گفت: امام خمینی(ره) مسیر مقاومت در مقابل زورگویان را به ما نشان داد.
اشتراک گذاری
14 خرداد 1402
121 بازدید
کد مطلب : 5880

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به بیان اینکه امام راحل شخصیتی الگو برای تمام عالم بوده است، گفت: امام خمینی(ره) مسیر مقاومت در مقابل زورگویان را به ما نشان داد.

آیت الله رضا رمضانی در گفت و گویی توضیح داد: امام همان الگویی است که نه فقط برای یک ملت بلکه برای ملل عالم قرار داده شده است و امروز وظیفه داریم این الگو را به جامعه بشری معرفی کنیم.

وی افزود: یکی از تاکیداتی که امام و رهبری به نسل جوان دارند این است که به خود بپردازند و خود را باور کنند و به توانمندی خود به صورت جدی توجه داشته باشند و دانش روز را بیاموزند چرا که علم باید پیشرفت کند و در کنار رشد علمی، اخلاق و معنویت و عدالت و مبارزه با فساد باید تکمیل کننده رشد علمی باشد. سبک زندگی جوانان کرامت محور باشد و در همه ابعاد زندگی کرامت انسانی را مورد توجه قرار بدهند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد:امام دارای یک ادبیات جامع است که باید این ادبیات تبیین شود؛ و این ادبیات زمانی مطرح شد که تقابل بین بلوک شرق و غرب بوده است هر کدام دارای سهم خواهی با ایده های خاص بوده اند.

آیت الله رمضانی افزود: امروزه بلوک شرق که به زباله دان تاریخ پیوست و آن ادبیات کنار زده شد. جریانی که توانسته در مقابل جریان استبکار بایستد اسلام بوده است؛ اسلام اجتماعی با آن معنای جامع و دقیق.

وی بیان کرد: امام ادبیات جهان بینی جامعی را از دین به ما آموزش داده اند. اسلام از نگاه امام خمینی اسلامی مبتنی بر رحمت، عزت و هدایت است و رحمانیت اسلام منافاتی با مقابله با ظلم و ظالم ندارد باید در مقابل افرادی که دنبال ایجاد تبعیض و دنبال فساد و دنبال زورگویی هستند ایستاد.

وی اظهار داشت: امام راه مقاومت را به ما آموخت لذا ایشان فرمودند من در عمرم از احدی نترسیدم و این شجاعت عاملی بود که امام می توانست به وظیفه الهی خود عمل کنند. اسلام رحمانی در کنار مقاومت و ذیل مقاومت توانسته امروز در مقابل نظام سلطه ایستادگی کند و این ادبیات در این همایش ها مورد بحث قرار می گیرد و نسل ما با این ادبیات جامع آشنا می شوند که انسان می تواند در همه ابعاد خود را ظاهر کند و در مقابل هر خودکامه ای بایستد.

آیت الله رمضانی گیلانی بیان کرد: جریان صهیونیسم جریانی ذیل نظام سلطه است قطعا ادبیات امام می تواند در برابر این جریانات انحرافی مقاومت کند.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) جریان فلسطین را مربوط به یک منطقه نمی دانستند و آن را موضوعی جهانی بر می شمردند. جنایات صهیونیست ها و نقض حقوق بشری که در قضیه فلسطین در سازمان ملل می دیدیم و آن اتفاقاتی که افتاد برخلاف شان انسان و عقل و برخلاف فطرت و برخلاف حقوق اولیه همه انسان ها بود.

پایان پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.